1 niedziela adwentu

29 XI 2009

1. Dzisiaj przeżywamy 1 niedzielę adwentu, który jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. O godz. 16.30 odprawimy dzisiaj nieszpory.

Roraty odprawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach w Grzechyni i w Dolnym Makowie roraty będą odprawiane w środy o godz. 16.00.

W tym tygodniu ks. Andrzej, nasz wikariusz, s. Natalia i s. Eligia obchodzą swoje imieniny. Z tej okazji życzymy solenizantom wszelkich łask Bożych i opieki Matki  Bożej Makowskiej.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

W przyszłą niedzielę przy kościele będzie składka do puszek przeznaczona na Kościół na Wschodzie.

poniedziałek –  Święto św. Andrzeja, Apostoła.

czwartek –  wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

piątek –   wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.

Msza Św. w int. Górników będzie odprawiona w piątek o godz. 15.00

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek o godz. 17.30 Godzina Święta

Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą oraz w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W piątek
o godz. 16.00 odprawimy Mszę Święta dla dzieci.

Nabożeństwo pierwszej soboty po wieczornej Mszy Świętej.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

W piątek od godz. 9.00 w Grzechyni

W sobotę od godz. 9.00 w Makowie Centrum oraz w Makowie Dolnym i Białce

Spowiedź w Grzechyni w środę o godz. 15.00, a po spowiedzi Msza Św. – Roraty

Spowiedź w Dolnym Makowie w środę o godz. 16.00. Po spowiedzi Msza Św. – Roraty (w tym tygodniu wyjątkowo później).

4. Już dzisiaj informujemy, że dzień spowiedzi św. adwentowej w naszej parafii będzie 22 grudnia (wtorek).

5. W kancelarii parafialnej można nabyć kartki świąteczne z wizerunkiem naszego kościoła i świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W przyszłą niedzielę Grupa Charytatywna będzie rozprowadzała świece przy kościele.

6. Dzisiaj przy kościele młodzież Gimnazjalna rozprowadza sianko. Ofiary przeznaczone są na budowę szkoły w Papui i Nowej Gwinei.

7. Zbliża się wspomnienie św. Mikołaja. Dla  św. Mikołaja w tym tygodniu będzie otwarta kancelaria. Spotkanie dzieci ze św. Mikołajem będzie w niedzielę w Sali „Stodoła” o godz. 15.00.

+++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+ Juliana Migasa

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj mu świeci.