1 niedziela adwentu

27 XI 2011

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok kościelny. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana i czasem duchowego przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Zadbajmy o to, by w tym czasie sprawy związane z zewnętrznym przygotowaniem do świąt nie stały się najważniejsze.

Roraty w Sanktuarium odprawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 6.45.W kaplicach roraty odprawiać będziemy: w Dolnym Makowie w poniedziałek o godz. 16.00, a w Grzechyni we wtorek o godz. 16.00. Bardzo prosimy o liczny udział wszystkich w tym pięknym nabożeństwie adwentowym.

Dzisiaj o godz. 13.00 uroczysta Msza Święta na „roczki” dzieci, o 16.30 różaniec w int. zmarłych.

Dzisiaj przy kościele można nabyć jeszcze nasz parafialny kalendarz na nowy rok w cenie 13 zł. Zysk ze sprzedaży będzie przeznaczony na renowację Sanktuarium.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy księdza z parafii w Krakowie  Swoszowicach. Ksiądz będzie głosił kazania i zbierał pieniądze na budowę kościoła w swojej parafii.

środa – Święto św. Andrzeja Apostoła

sobota – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

3. W czwartek o godz. 15.00 adoracja eucharystyczna, a o godz. 17.00 Msza Święta w kaplicy bł. Jana Pawła II w intencjach kapłanów. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie w czasie Mszy Świętych oraz w piątek od godz. 6.30-8.30 i od 15.00-18.00. O godz. 16.00 w piątek Msza Święta dla dzieci.

Spowiedź w Dolnym Makowie w poniedziałek o godz. 15.00 i po spowiedzi Msza Święta – Roraty

Spowiedź w Grzechyni będzie we wtorek o godz. 15.00 i po spowiedzi Msza Święta – Roraty

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

W Grzechyni – w piątek od godz. 9.00

W pozostałej części parafii – w sobotę od godz. 9.00

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji górników i ich rodzin.

6. Od przyszłej niedzieli zespół charytatywny będzie rozprowadzał świece Caritas. Będzie można również nabyć kartki świąteczne z wizerunkiem naszego kościoła.

7. We środę po wieczornej Mszy Świętej w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas II z całej parafii.

Intencje mszalne:

Intencje 27 list