1. Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj 1 niedziela adwentu. W dniu dzisiejszym ofiarami na tacę wspieramy budowę kościoła w Krakowie Swoszowicach. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, o 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj przy kościele można nabyć nasz makowski kalendarz na nowy rok. Od dzisiaj można również zakupić małe i duże świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Za tydzień druga niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na renowację dużej wieży.

Roraty odprawiać będziemy od poniedziałku do soboty o godz. 6.45.

W kaplicach roraty odprawiać będziemy

we wtorki

w Grzechyni o godz. 16.00

w Dolnym Makowie o godz. 16.30

2. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

wtorek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Msza Święta w intencji górników i ich rodzin o godz. 15.00.

czwartek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Święty Mikołaj odwiedzi nasze dzieci w Sali „Stodoła” w następną niedzielę o godz. 14.30. Święty Mikołaj może sobie zostawić dary w kancelarii parafialnej.

piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

sobotaUroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu odprawiać będziemy w następującym porządku: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00 (nie ma rorat o 6.45). Msze Święte w kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie odprawimy o godz. 16.00.

O godz. 9.30 modlić się będziemy o opiekę Matki Bożej Makowskiej dla uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.

Poświęcenie medalików dla dzieci z klas II z całej parafii będzie w niedzielę 9 XII na Mszy Świętej o godz. 11.00.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą oraz w piątek od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 16.00 Msza Święta dla dzieci. Spowiedź w kaplicach: w Grzechyni w poniedziałek o godz. 15.00, w Dolnym Makowie – w poniedziałek o godz. 16.00. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych w Grzechyni.

4. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Makowie Podhalańskim zaprasza na wernisaż „Anioły”, który odbędzie się w Zamku suskim 12 XII.

5. Dyrektor Zespołu Szkół w Makowie informuje, że szkoła przystąpiła do programu „Tesco dla szkół”, w którym można wygrać pracownię multimedialną. Każdy Mozę wesprzeć tę akcje poprzez codzienne głosowanie internetowe. Uczniowie rozprowadzają ulotki informacyjne o akcji.

6. Podajemy porządek peregrynacji Obrazu „Jezu, ufam Tobie”:

Grzechynia: Zajdówka, Wicherkówka, Zagroda na Kamieńcu, Polakówka, Mikutówka, Boskówka, Petkówka.

Dolny Maków: Za Wodą, Czajówka, Surletówka, I Pagórek.

Msza Święta w intencji mieszkańców osiedla Zarąbki Grzechyńskie będzie odprawiona 9 XII o godz. 11.00.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+ Józefa Jurka, Zbigniewa Kopczyńskiego, Jana Jabconia

Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie,

A światłość wiekuista niechaj im świeci