1. Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj obchodzimy pierwszą niedzielę adwentu. Zachęcamy serdecznie do uczestnictwa w roratach, które odprawiać będziemy codziennie w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach we wtorek o godz. 16.00. Rozpoczynamy czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna, o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nieszpory adwentowe i Msza święta wieczorna. Dzisiaj gościmy księdza proboszcza ze Swoszowic, który, jak w poprzednie lata, będzie zbierał składkę na dokończenie budowy kościoła. Przy kościele i w kancelarii rozprowadzane są świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

środa – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. O godz. 15.00 odprawimy Mszę Święta dla górników i emerytowanych górników oraz ich rodzin. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się otwarcie Klubu Seniora przy Stowarzyszeniu „Rodzina Kolpinga”.

piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Spotkanie dzieci ze świętym Mikołajem odbędzie się w Sali „Stodoła” w przyszłą niedzielę o godz. 15.00. Prezenty dla dzieci św. Mikołaj może przynieść do kancelarii parafialnej.

sobota – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie i w piątek od godz. 15.00 do 18.00. o godz. 16.00 Msza Święta dla dzieci. Okazja do spowiedzi w kaplicach: w Grzechyni we wtorek o godz. 15.30, w Dolnym Makowie – we wtorek o godz. 15.30. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w Grzechyni w piątek od godz. 9.00. W pozostałej części parafii sobotę od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej oprawimy nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca.

4. Zespół Szkół im. Św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim zaprasza na kiermasz świąteczny od najbliższego poniedziałku, tj. od 2 grudnia. Kiermasz będzie zorganizowany przy szkole od strony Rynku. Dochód zostanie przeznaczony na wsparcie utalentowanej młodzieży uczącej się w naszej szkole.

+ Stanisława Bryndzę i Andrzeja Sałapatka

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.