Przejdź do treści

1. Niedziela Adwentu

1. Dziś pierwsza Niedziela Adwentu. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 Nieszpory Adwentowe. Niedzielą tą rozpoczynamy okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a także nowy rok liturgiczny. Tematem wiodącym w nowym roku duszpasterskim będzie nawrócenie – czas oczyszczenia i oświecenia, a hasłem słowa: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Roraty będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach w Grzechyni – we wtorek o godz. 16.00, w Dolnym Makowie – w poniedziałek o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w roratach. Dzisiaj przy kościele można złożyć ofiarę na pomoc w leczeniu Lenki Cholewy. Od dzisiaj przy kościele i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W kancelarii można nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. proboszcza ze Swoszowic. Składka przeznaczona będzie na budowę kościoła w tamtejszej parafii.

2. Kalendarz liturgiczny:

środa – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

czwartek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. Msza Św. dla górników, emerytowanych górników i ich rodzin, w tym dniu o godz. 15.00

sobota – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w naszym Sanktuarium w każdy dzień w godzinach od 6.30 – 8.00 i od 17.30 – 18.00. W piątek okazja do spowiedzi również od godz. 15.00 – 18.00, o godz. 16.00 Msza Święta. Spowiedź w kaplicach: w Grzechyni we wtorek – od godz. 15.00, w Dolnym Makowie, w poniedziałek od godz. 15.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w Grzechyni – w piątek od godz. 9.00, w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie łańcuszków i medalików dla dzieci z klas II z całej parafii.

5. Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich do włączenia się w tę modlitwę.

6. Prosimy o wpłacenie zaliczki w wysokości 800 zł na pielgrzymkę: „Sanktuaria Maryjne Europy” do dnia 3 grudnia 2014r.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Józefę Figiel (lat 82) i Irenę Przywara (lat 68)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje 30.12.

Skip to content