1 Niedziela Adwentu

1. Dziś pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a także nowy rok liturgiczny. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Roraty będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6.45. W kaplicach:
w Grzechyni – w czwartek o godz. 16.00, w Dolnym Makowie – w poniedziałek o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w roratach. Od dzisiaj przy kościele i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W kancelarii i przed kościołem można nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium. W przyszłą niedzielę (4 grudnia) gościć będziemy ks. proboszcza ze Swoszowic. Składka przeznaczona będzie na budowę kościoła w tamtejszej parafii.

Środa (30 listopad)– Święto św. Andrzeja, Apostoła

Sobota (3 grudnia) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek po  Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.10 w kaplicy św. Jana Pawła II odprawimy Mszę św. w intencji kapłanów. Okazja do spowiedzi w naszym Sanktuarium w każdy dzień w godzinach od 6.30 – 8.00 i od 17.30 – 18.00. W piątek okazja do spowiedzi również od godz. 15.00 – 18.00, o godz. 16.00 Msza Święta. Spowiedź w kaplicach w czwartek: w Grzechyni– od godz. 15.00, w Dolnym Makowie, w środę od godz. 16.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w Grzechyni – w piątek od godz. 9.00, w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

4. W niedzielę (4 grudnia) o godz. 13.00 odprawimy Msze św. w intencji górników, emerytowanych górników i ich rodzin.

5. Starosta Powiatu Suskiego informuje o trwającej inwentaryzacji solarów, u mieszkańców powiatu suskiego, którzy otrzymali dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

Śp. Mariana Waląga (lat 80), Stanisława Ogarka (lat 85), Ryszarda Pacułta (lat 72)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.