1. Niedziela Adwentu

Dziś pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a także nowy rok liturgiczny. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 zmiana tajemnic różańca świętego. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.  Roraty będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6.30. W kaplicach: w Grzechyni – w środę o godz. 15.00, w Dolnym Makowie – w czwartek o godz. 15.45. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w roratach.  Od dzisiaj przy kościele i w kancelarii są rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. W kancelarii i przed kościołem można nabyć kartki świąteczne ze zdjęciami naszego Sanktuarium. W dniu dzisiejszym gościmy księdza wikariusza z parafii Kraków Swoszowice, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na budowę kościoła.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Wtorek ( 3 grudnia) – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

Środa ( 4 grudnia) – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. Msza Święta w intencji Emerytowanych Górników, Górników i ich rodzin zostanie odprawiona o godz. 14:00.

Piątek ( 6 grudnia) – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

Sobota ( 7 grudnia) – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i dr Kościoła

4.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godz. przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w czwartek od godz. 16:45 do godz. 18:00 oraz w piątek od godz. 6:30 do 8:00 i od 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza Święta przy głównym Ołtarzu. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9:00 a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W czwartek po Koronce do Bożego Miłosierdzia w kaplicy św. Jana Pawła II Msza Święta w intencji kapłanów i o powołania. Po Mszy Świętej zmianka tajemnic różańca świętego dla róż modlących się o powołania i za dusze w czyśćcu cierpiące.

5. Nasza parafia jak co roku pragnie włączyć się w pomoc potrzebującym, w związku z tym pragniemy podziękować każdemu kto złoży  dobrowolną ofiarę do skarbonki która znajduje się pod obrazem św. Antoniego.

6. We wtorek o godz. 16:00 zbiórka dla ministrantów.

7.  Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Makowskiej serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców i gości na Makowski Jarmark Świąteczny w dniach 6 – 8 grudnia na Makowskim Rynku.

9. W czwartek o godz. 18:30 w Sali Stodoła spotkanie Mężczyzn św. Józefa.

8. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 4600 zł Bóg zapłać.

† † †

+ Jana Pieczarę (lat 82), + Marię Miśkowiec(lat 94), + Franciszkę Kudzia(lat 95),

+ Tadeusza Pajdę(lat 94), + Jacka Kaczmarczyka(lat 74)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.