1 niedziela adwentu

28 XI 2010

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok kościelny. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana i czasem duchowego przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Zadbajmy o to, by w tym czasie sprawy związane z zewnętrznym przygotowaniem do świąt nie stały się najważniejsze.

Roraty w Sanktuarium odprawiamy codziennie w dni powszednie o godz. 6.45.W kaplicach roraty odprawiać będziemy w środy o godz. 16.00. Bardzo prosimy o liczny udział wszystkich w tym pięknym nabożeństwie adwentowym.

Od dzisiaj można w kancelarii nabyć świecę Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Od przyszłej niedzieli świece będą rozprowadzane również przed kościołem.

2.  Podobnie jak w ubiegłym roku organizujemy świąteczną pomoc dla rodzin najuboższych. Prosimy
o zgłaszanie w kancelarii rodzin, lub pojedynczych osób, którym taka pomoc byłaby potrzebna. Dary można będzie składać od przyszłej niedzieli w przygotowanym koszu przy ołtarzu Serca Jezusowego.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą oraz w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W piątek
o godz. 16.00 odprawimy Mszę Święta dla dzieci.

W kaplicach: Grzechynia – w poniedziałek od godz. 15.00, w Dolnym Makowie w poniedziałek od godz. 16.00. Msza Święta będzie w środę o godz. 16.00.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

w piątek od godz. 9.00 w Grzechyni

w sobotę od godz. 9.00 w Makowie Centrum oraz w Makowie Dolnym i Białce

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

4. Kalendarz liturgiczny

wtorek – święto św. Andrzeja, Apostoła

piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana

sobota – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy

Msza Św. dla górników i ich rodzin o godz. 14.00

5. W ubiegłą niedzielę młodzież zorganizowała kwestę na rzecz Tomasza Ćwierzyka. Zebrano 4 400 zł 11 Euro. Pieniądze zostały przekazane mamie Tomasza. Bóg zapłać za zaangażowanie i ofiarność.

6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na pomoc w budowie kościoła w Swoszowicach. Kazania będzie głosił ks. Proboszcz ze Swoszowic.

7. W tym tygodniu imieniny obchodzi s. Eligia pracująca w kancelarii parafialnej.

8. Zbliża się dzień Świętego Mikołaja. Dobrego świętego informujemy, że, jeśli chciałby przyjść do grzecznych dzieci z naszej parafii, to prezenty mógłby zostawić sobie w kancelarii już w tym tygodniu.

Spotkanie św. Mikołaja z dziećmi w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 5 grudnia o godz. 15.00
w Sali „Stodoła”.

++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Józefę Wójcik i Stanisława Bisagę

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.