1. Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj 1 niedziela Wielkiego Postu.

O godz. 16.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci – o godz. 16.00, a o godz. 17.15 – dla młodzieży i dorosłych. W niedziele Droga Krzyżowa zaraz po Mszy Świętej o godz. 11.00. Droga krzyżowa w Grzechyni i w Dolnym Makowie w piątek o godz. 15.00.

Nabożeństwa w naszej parafii

Codziennie o godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a w czwartek odczytywane są intencje, które wierni składają do koszyczka w kaplicy. W czwartek o godz. 17.00 w kaplicy bł. Jana Pawła II Msza Święta w intencjach zgłoszonych przez wiernych. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

W nocy 19/20 marca w Częstochowie odbędzie się czuwanie naszej parafii. W kancelarii można zapisywać się na wyjazd na to czuwanie.

Pierwszy czwartek, piatek i sobota miesiąca

Okazja do spowiedzi świętej codziennie w czasie Mszy Świętych oraz w piątek od godz. 15.00 do 17.00. O godz. 16.00 Msza Święta dla dzieci.

Spowiedź w kaplicach: w Dolnym Makowie – w poniedziałek od godz. 15.00. Po spowiedzi Msza Święta. W Grzechyni spowiedź we wtorek od godz. 15.00. Po spowiedzi Msza Święta.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w Grzechyni – w piątek od godz. 9.00, w pozostałej części parafii – w sobotę od godz. 9.00.

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

W niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

W dniach 5 – 12  IX 2012. odbędzie się pielgrzymka do Ziemi Świętej. Zapisy i program  w kancelarii.

W dniu 27 II 2012 (poniedziałek) o godz. 13.00 w Remizie OSP przy ul. Kościuszki 2 w Makowie Podhalańskim odbędzie się spotkanie na temat skutecznych metod leczenia chorób reumatycznych i kręgosłupa. W trakcie spotkania będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych zabiegów i porad.

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej  Makowie Podhalańskim zawiadamia, że walne zebranie sprawozdawcze odbędzie się w dniu 4 III o godz. 11.00 w budynku straży.

Szkoła językowa Helper International oraz Dom Kultury w Makowie Podhalańskim zapraszają na cosobotnie warsztaty języka angielskiego „Autoprezentacja w języku angielskim – ja i moja mała Ojczyzna” dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz na specjalne warsztaty dla osób zainteresowanych turystyką pielgrzymkową. Zapisy i zebranie organizacyjne odbędzie się dn. 3 III 2012 (sobota) o godz. 9.00 w Domu Kultury w Makowie Podhalańskim.

Już dzisiaj zapraszamy na tegoroczne Misterium Męki Pańskiej „Przyjdźcie do Mnie, a Ja was pokrzepię”. Spektakl wystawimy w dniach 25 – 31 III w Sali „Stodoła”.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Irenę Korbel i Stanisława Świerkosza

Wieczne odpoczywnie racz im dać, Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne:

Intencje 26 lutego