1. Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj obchodzimy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Po Sumie Droga Krzyżowa O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza Święta wieczorna. Po Mszy Świętej można nabyć kolejny numer „Przemienienia”.

2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki o godz. 16.00 i o godz. 17.15. W kaplicach
w Dolnym Makowie i Grzechyni w piątki o godz. 15.00. Ponadto Doga Krzyżowa odprawiana będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiać będziemy w niedziele o godz. 16.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na kwiaty do Ciemnicy i do Bożego Grobu. Zachęcamy gorąco do gorliwego uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych.

3. W roku wiary zachęca się do czytania Katechizmu Kościoła. Dlatego od środy popielcowej kwadrans przed Koronką do Bożego Miłosierdzia w kaplicy czytamy Katechizm Kocioła Katolickiego. Zachęcamy do korzystania z tej szczególnej formy kształtowania swego sumienia i duchowości.

4. Od lutego w każdy czwartek od godz. 16.00 do 18.00 w Sali „Stodoła” odbywają się spotkania grupy wsparcia dla współuzależnionych, rodzin alkoholików. Będzie możliwość poznania mechanizmów choroby alkoholowej, uzyskania informacji, co dalej robić. W planach jest utworzenie grupy „Al-Anon”. Takie grupy działają w całym świecie. Ich zasady zostaną przedstawione w lutowym „Przemienieniu”.

W każdy trzeci czwartek miesiąca w kaplicy bł. Jana Pawła II będzie odprawiana Msza Święta w intencji uzależnionych i ich rodzin.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 16 III do 20 III. Rekolekcje poprowadzą księża Sercanie.

6. Wybierający się na pielgrzymkę do Włoch, na Sycylię i na Maltę oraz do Turcji proszeni są o wpłacanie drugiej raty w wysokości 500 zł.

7. W kancelarii można nabyć baranki wielkanocne w ramach akcji Caritas „Podziel się wielkanocną radością”. Od przyszłej niedzieli baranki będą rozprowadzane również przed kościołem.