Przejdź do treści

1. Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj obchodzimy 1. Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia,
o godz. 16.00 odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po Mszy Świętej wieczornej odprawimy nabożeństwo ku czci św. Rity. Przed Mszą Świętą będzie można kupić róże.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiać będziemy w piątki o godz. 16.00 i o godz. 17.15. W kaplicach w Dolnym Makowie i Grzechyni w piątki o godz. 15.00. Ponadto Doga Krzyżowa odprawiana będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00.

Dzisiaj przy kościele można nabyć kolejny numer miesięcznika „Przemienienie”, w którym umieszczone zostały zdjęcia z naszego kolędowania u Księdza Kardynała, a także program tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.

2. Od przyszłej niedzieli do 4 marca w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje wygłoszą ojcowie Bernardyni z Kalwarii Zebrzydowskiej. We wtorek 3 marca będzie u nas dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Księża będą spowiadać o godz. 9.00 do 12.00 (z półgodzinną przerwą o godz. 10.30) i od godz. 15.00 do 18.00 (z półgodzinną przerwą o godz. 16.30)

3. W niedzielę, 8 marca, o godz. 18.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się premiera Wielkopostnego Misterium pt. „Odgadnąć krzyż”. Misterium będzie wystawiane przez cały tydzień. Bilety będą do nabycia od 1 marca w kancelarii parafialnej. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na tegoroczne Misterium, które od wielu lat w naszej parafii jest dobrą okazją do głębszego przeżycia Wielkiego Postu.

4. W niedzielę 1 marca w hali sportowej Zespołu Szkół przy ul. Wolności o godz. 14.00 odbędzie się koncert charytatywny połączony ze zbiórką pieniędzy na leczenie dla Pani Iwony Staśkiewicz.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Janinę Bałos (lat 68)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Intencje 22.02.

Skip to content