1 Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj obchodzimy 1 Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to równocześnie 1 Niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańca św. O godz. 13.00 Msza św.
z udzieleniem sakramentu chrztu św.  O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.
O godz. 16.00
odprawimy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Składka podczas nabożeństwa przeznaczona jest na kwiaty do „Ciemnicy” i „Bożego Grobu”. Za tydzień w niedzielę (12 marca) na Mszy św. o godz. 11.00  w ramach przygotowania do I Spowiedzi i Komunii św. poświęcimy książeczki do nabożeństwa dla dzieci klas III. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiać będziemy w piątki o godz. 16.00 i o godz. 17.15. W kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie w piątki o godz. 15.00. Ponadto Doga Krzyżowa odprawiana będzie w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godz. 11.00.

2. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które wygłoszą ojcowie bernardyni. W kruchcie kościoła do zabrania plan rekolekcji, który znajduje się również w gablotce i na naszej stronie internetowej.

3. We wtorek (7 marca) po wieczornej Mszy św. w celu omówienia rocznicy I Komunii św. odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas IV z całej parafii.

4. W czwartek (9 marca) zapraszamy wszystkich kandydatów klas III gimn. wraz z rodzicami na Msze św. o godz. 18.00

† † †

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Cecylia Szewczyk (lat 88), Czesław Migas (lat 65), Józef Białończyk (lat 77), Wiesław Przybylski (69)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.