1 Niedziela Wielkiego Postu

21 II 2010

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. O godz. 12.30 Msza Św. chrzcielna. O 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W naszej wspólnocie parafialnej witamy dzisiaj kleryka Marcina Sędzika z parafii Dziakanowice, który przez rok będzie przebywał u nas na praktyce.

poniedziałek – Święto Katedry św. Piotra Apostoła

wtorek – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika

3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki: dla dzieci – o godz. 16.00, a o godz. 17.15 – dla młodzieży i dorosłych. W niedziele Droga Krzyżowa zaraz po Mszy Świętej o godz. 11.00. Droga krzyżowa w Grzechyni w piątek o godz. 15.15, a w Dolnym Makowie o godz. 16.00.

4. W środę po wieczornej Mszy Św. w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci
z klas III.

5. Kopalnia Soli w Wieliczce złożyła ciekawą ofertę zwiedzania nowo otwartego szlaku
o nazwie „Szczęść Boże”. Koszt biletu 18 zł. (plus koszt przejazdu).  Na zakończenie zwiedzania będzie odprawiona Msza Św. w kaplicy św. Jana. Wyjazd byłby 16 marca. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.

6. W przyszłą sobotę rozpoczynamy Misje Parafialne według ogłoszonego programu.

7. Spotkania oazy w Wielkim Poście odbywać się będą po Drodze Krzyżowej dla dzieci o godz. 16.00.

Zbiórki lektorów odbywają się w każdy piątek o godz. 17.15. Ministranci mają swoją zbiórkę
w czwartki o godz. 17.00. Kandydaci na ministrantów spotykają się w poniedziałki o godz. 16.00.

8. Wczoraj odbył się turniej piłki halowej lektorów i ministrantów dla naszego Rejonu (dek. Jordanów, Maków i Sucha). W kategorii „Gimnazjum” pierwsze miejsce zajęli lektorzy

z naszej parafii i oni pojadą na rozgrywki w etapie diecezjalnym.

Zwycięstwa gratulujemy.