10. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Makowskiej. Ten dzień jest pamiątką koronacji Matki Bożej na Błoniach 10 VI 1979 r. Uroczystą Sumę o godz. 11.00 odprawi ks. bp Damian Muskus. W czasie Eucharystii udzieli również bierzmowania naszej młodzieży. Po uroczystej Mszy Świętej odprawimy procesję eucharystyczną wokół kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała i zaśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci, o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na remont dużej wieży.

poniedziałek –     wspomnienie św. Barnaby, apostoła

środa – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

czwartek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wieczornej nabożeństwo czerwcowe. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. Dzisiaj i w poniedziałek gościmy w naszym Sanktuarium Telewizję Kraków, która będzie przygotowywać program o naszej parafii.

Asysta w Oktawie Bożego Ciała:

niedziela – Związek Podhalan, Polanę Makowską i Koło Gospodyń z Grzechyni

poniedziałek – Mieszkańcy Dolnego Makowa, osiedla: Pawlicowa, Czajowa, Surletowa i domy przynależne do ul. Wolności.

wtorek – Mieszkańcy Makowskiej Góry, os. Bryndze, Jurki, Koziany, Za Górą

czwartek – mieszkańcy Osiedla, bloki nr 12, 13, 14, 15, 16.

4. W środę o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie. Serdecznie zapraszamy do udziału  w nabożeństwach. W kancelarii przyjmowane są intencje na Mszę Świętą zbiorową. O przygotowanie asysty prosimy uczestników pielgrzymki do Fatimy i ich rodziny.

5. W dniu 16 VI (sobota) organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Częstochowy, wyjazd spod schodów  o godz. 5.30,  Koszt 30 zł, zapisy w kancelarii

6. Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 15.00 Msza Święta w intencji zmarłych, których zgłaszamy  w kancelarii, a w sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin. Z racji zakończenia Oktawy  Bożego Ciała, w czwartek nie będzie Mszy Świętej w kaplicy bł. Jana Pawła II o godz. 17.00.

7. Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje, że w związku z upływem terminu ważności Dowodów Osobistych wydanych w latach 2001 i 2002, należy zgłosić się w Urzędzie Miejskim, by złożyć wniosek
o wydanie nowego Dowodu.

XIII Dni Ziemi Makowskiej obchodzić będziemy w dniach 16 – 17 VI na stadionie „Halniak”.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Wiktorię Kiełbus i Eugeniusza Bałosa

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje 10 czerwca