10. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 10 niedzielę zwykłą. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta na „roczki” dzieci. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta wieczorna. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium.

poniedziałek – Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Makowskiej. Porządek Mszy Świętych w tym dniu: 6.30, 7.00, 8.00, 9.30, Suma Odpustowa 18.00. Sumę Odpustową odprawi ks. Bp Damian Muskus. W czasie Mszy Świętej udzieli sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. O przygotowanie asysty prosimy mieszkańców Grzechyni, os. Zgudy, Deje, Snozy, Polana, Nowaki, Wilkówka, Skupniówka. Na uroczystość zapraszamy wszystkie grupy parafialne, chór, poczty sztandarowe, dzieci komunijne i z klas III w strojach pierwszokomunijnych, dzieci do sypania kwiatów.

wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i Doktora Kościoła

W tym dniu o godz. 18.00 kolejne nabożeństwo fatimskie. W tym miesiącu fatimę poprowadzi ks. Proboszcz Jerzy Klauzner z Białki, asystę przygotuje zespół regionalny Zbyrcok i Zbyrcocek z Juszczyna. Na nabożeństwo proszę przynieść świece. Świece można będzie zakupić przed Mszą Świętą. Intencje na Mszę Świętą zbiorową przyjmujemy w kancelarii.

piątek – Wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika

sobota – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy

3. W sobotę o godz. 11.00 w naszej parafii odbędą się prymicje dekanalne dla dzieci i młodzieży. Mszę Świętą odprawią ks. Mateusz Wójcik i ks. Tomasz Koszarek.

4. W przyszłą sobotę i niedzielę w naszej parafii odbywać się będą dwudniowe katechezy dla narzeczonych.

5. Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj ks. Bpa Jana Szkodonia, w 25 rocznicę Sakry Biskupiej

+ Alojzego Szczurka, Mieczysława Mazura, Tadeusza Woźnego i Edwarda Polaka

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

intencje mszalne