10. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 10 Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy procesję w ramach Oktawy Bożego Ciała. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj o godz. 11.00 ks. Paweł Ochocki odprawi Mszę prymicyjną. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nabożeństwo czerwcowe,  o godz.17.00 Msza Święta wieczorna.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy po Mszach świętych wieczornych o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

2. kalendarz liturgiczny

poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej

środa wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa

czwartek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość, w tym dniu nie obwiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

3. W środę obchodzimy odpust ku czci Matki Bożej Makowskiej. Jest to 36 rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej. Msze Święte w tym dniu: o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i Suma Odpustowa o godz. 18.00, w czasie której ks. bp Damian Muskus udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii i z Żarnówki.

W poniedziałek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się próba liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania, a we wtorek o godz. 16.00 będzie spowiedź dla młodzieży, świadków i rodziców.

4. W czwartek uroczyste  zakończenie Oktawy Bożego Ciała z obrzędem poświęcenia wianków.

Asysta w Oktawie Bożego Ciała:

niedziela – Białka, os. Radwanówka, Sołtystwo, Sałapatkowa

poniedziałek – Grzechynia, os. Głowicówka, Szpakówka, Zagrody Mędralowe i Mędralówka.

wtorek – Maków, os. Jurki, Bryndze, Koziany, Makowska Góra, Za Górą

środa – Czciciele Najdroższej Krwi Chrystusa, Grupa Adorująca w Łagiewnikach i Akcja Katolicka

czwartek – Maków, ul. Żwirki Wigury, Piasta, Krzywa, Dąbrowskiego i Bema

5. W sobotę o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie asysty w tym miesiącu prosimy młodzież bierzmowaną. W kancelarii parafialnej przyjmujemy intencje na Mszę Świętą zbiorową.

6. 13 czerwca (sobota) w godz. 14.00-20.00 w domu Sióstr Serafitek przy ul. Sikorskiego 5 w Makowie  odbędzie się dzień skupienia dla dziewczyn z gimnazjum i starszych.  Informacje w gablocie parafialnej.

7 Nasza parafia jak co roku organizuje wypoczynek wakacyjny dla dzieci – „Wakacje z Bogiem”. Wypoczynek odbywa się w dniach 18 -28 lipca w Wapnicy k. Międzyzdrojów. Informacje  i zapisy do 15 czerwca u ks. Dariusza lub w kancelarii parafialnej.

8. Nasza parafia organizuje wyjazd do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie koło Tarnowa. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 20 czerwca. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii.

9. Zespół Szkół im. W. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim ogłasza nabór do: Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Usług Fryzjerskich, Technikum Geodezyjnego, Technikum Odzieży, Technologii Drewna, Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Szkoła prowadzi też rekrutację do bezpłatnej rocznej Szkoły Policealnej dla dorosłych w zawodach: opiekunka środowiskowa, asystent osoby niepełnosprawnej. Bliższe informacje w sekretariacie Szkoły.

10. Są jeszcze wolne 4 miejsca na pielgrzymkę do Fatimy w dniach 11 – 21 sierpnia.

11. W przyszłą sobotę i niedzielę w Sali „Stodoła” odbywać się będą katechezy dla narzeczonych.

12. W niedzielę 14 czerwca o godzinie 14-tej na stadionie sportowym LKS Garbarz w Zembrzycach odbędzie się charytatywny festyn, z którego środki przeznaczone będą na kolejne operacje oraz dalsze leczenie i rehabilitację Lenki Cholewy. Kulminacyjnym punktem o godzinie 16-tej będzie mecz piłki nożnej z udziałem wielopokoleniowej reprezentacji Polski, po którym będzie można wylicytować koszulkę
z autografem selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki oraz piłki z podpisami kadrowiczów.