10 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 10 Niedzielę Zwykłą. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 13.00 Msza Św. chrzcielna O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nabożeństwo czerwcowe,  o godz.17.00 Msza Święta wieczorna. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy po Mszach świętych wieczornych o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. W niedzielę (12 czerwca) na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych ministrantów do służby ołtarza w naszej parafii.

2. Kalendarz liturgiczny

Środa (8 czerwiec) wspomnienie św. Jadwigi Królowej

piątek (10 czerwiec) wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa

Sobota (11 czerwiec) – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

3. W piątek (10 czerwca) będziemy przeżywać odpust ku czci Matki Bożej Makowskiej. Msze Święte w tym dniu: o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i Suma Odpustowa o godz. 18.00, w czasie której J.E. ks. Kard. Stanisław Dziwisz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii  i z Żarnówki. Zapraszamy wszystkich parafian, gości, grupy parafialne, poczty sztandarowe, chór, dzieci komunijne oraz dzieci do sypania kwiatów na wspólne przezywanie uroczystości odpustowej . O przygotowanie asysty na procesję Eucharystyczną prosimy Czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusa i ich rodziny. Próby liturgiczne dla kandydatów do bierzmowania, odbywać się będą w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.00. Z racji prób przed bierzmowaniem Adoracja Najświętszego Sakramentu w tych dniach do godz. 16.00. Spowiedź przed odpustem  w czwartek (9 czerwca) od godz. 15.00 – 18.00. Z racji odpustu parafialnego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  W czwartek i piątek nie będzie Mszy św. po Koronce do Bożego Miłosierdzia.

4. W dniach od 1 – 9 lipca odbędzie się Góralska Pielgrzymka na Jasną Górę . Grupa Makowska dołącza się w niedzielę 3 lipca. Koszt: dorośli 70 zł, młodzież do 18 r. życia 60. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii parafialnej do 26 czerwca.

5. W czwartek (9 czerwca) o godz. 19.00 w Sali „Stodoła” odbędzie się spotkanie z policją dla wszystkich wolontariuszy ŚDM z naszego dekanatu. Spotkanie będzie dotyczyło bezpieczeństwa podczas ŚDM.

6. Nasza parafia organizuje w dniach od 26 marca – 6 kwietnia 2017 pielgrzymkę do Meksyku do Matki Bożej z Guadalupe. Program,  bliższe informacje w kancelarii parafialnej i gablocie przed kościołem. Program Pielgrzymki do Meksyku

† † †

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

Śp. Matyldę Koper (lat 85)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.