10. Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy 10. Niedzielę Zwykłą.  Msze święte w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 10.15, 11.00. O godz. 13.00 Msza św. chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe  i wieczorna Msza święta o godz. 17.00. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.30 zmianka tajemnic różańca św. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja eucharystyczna w ramach Oktawy Bożego Ciała.

O przygotowanie oktawy na nadchodzące dni prosimy:

– poniedziałek os. Pykowa, ul. Szkolna i os. Stanaszkowa

– wtorek ul. Paderewskiego, Poniatowskiego, Pułaskiego i al. Świerkowa

– środa ul. Moniuszki, Kościuszki, Kopernika i 3-Maja

– czwartek os. Zgudy, Deje, Snozy, Polana, Skupniówka, Nowakówa i Wilkówka

2. Kalendarz liturgiczny

Wtorek (8 czerwca) – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

Czwartej  (10 czerwca) – Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin. W tym dniu przeżywać będziemy 42. Rocznicę Koronacji Obrazu MB Makowskiej.

Msze św. w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30. O godz. 18.00 Uroczysta Suma Odpustowa którą odprawi ks. Ryszard Gołuch który w tym roku  przeżywa Jubileusz 50-lecia Święceń Kapłańskich.  Po Mszy św. procesja eucharystyczna oraz błogosławieństwo wianków na zakończenie oktaw Bożego Ciała. Spowiedź przed odpustem w środę od godz. 17.00 do 18.00.

Piątek  (11 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. `Z racji Uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota (12 czerwca) – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny

3. W piątek i sobotę w naszej parafii odbywać się będą katechezy dla narzeczonych

4. W przyszłą niedzielę 13 czerwca odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskiej. O godz. 15.00 odmówimy pierwszą i drugą część różańca św. O godz. 16.00 wspólne śpiewanie pieśni Maryjnych. O godz. 17.00 Uroczysta Msza św. a po niej trzecia część różańca św. i procesja z figurą MB Fatimskiej. O przygotowanie asysty prosimy Radę Parafialną i Grupę Modlitewną Pani Anny Piątek. Intencje na Msze św. zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

6. W przyszłą niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 pobłogosławimy nowych ministrantów dla naszej wspólnoty parafialnej. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 16.30 w kaplicy św. Jana Pawła II.

7. W niedzielę 20 czerwca na Mszy Świętej o godz. 11.00 będziemy przezywać Jubileusze Małżeńskie ( 25, 50, 60 i 65 lat ). Czcigodnych Jubilatów zgłaszamy w kancelarii parafialnej.

8. Pielgrzymka do Włoch odbędzie się w dniach 29 września do 7 października. Osoby udające się na pielgrzymkę prosimy o potwierdzenie uczestnictwa lub rezygnacji. Spotkanie z biurem podróży odbędzie się 15 czerwca o godz. 17.00 w Sali Stodoła.

9. W związku z rezygnacją ze stanowiska kościelnego Pana Grzegorza, parafia prosi osoby zainteresowane o kontakt z księdzem Proboszczem w kancelarii parafialnej do dnia 20 czerwca. Pan Grzegorz zwalnia stanowisko z dniem 1 lipca.

†††

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:

+ Czesławę Szczęśniak (lat 79)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im  wieczne spoczywanie…