10. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 10 niedzielę zwykłą a zarazem drugą niedzielę czerwca. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 świętujemy złoty jubileusz święceń kapłańskich ks. Ryszarda Więcka. Jubilata polecamy Panu Bogu w modlitwie i życzymy Mu Bożego błogosławieństwa na dalsze lata. O godz. 13.00 Msza Święta na roczki dzieci oraz w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta o godz. 17.00.  Dzisiejsza składka przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.

– wtorek, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

środa, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. W tym dniu o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny.

piątek, 16 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

sobota, 17 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca NNP.

3. Przeżywamy Oktawę  Bożego Ciała. O przygotowanie asysty na procesję prosimy:

–  w poniedziałek, 12 czerwca – mieszkańców ul. Paderewskiego, Poniatowskiego, Pułaskiego, Bema i Kwiatowej.

– we wtorek, 13 czerwca  –  mieszkańców os. Głowicówka, Macakówka, Kudziówka i  Zajdówka.

– w środę, 14 czerwca – mieszkańców os. Ostrysz, Sołki, ul. Żeromskiego, ul. Głowackiego, Mickiewicza i Jodłowej.

– w czwartek, 15 czerwca – mieszkańców os. Zgudy, Deje, Snozy, Polana, Skupniówka, Nowakówa i Wilkówka. Po procesji pobłogosławimy wianki na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w niedziele i święta o godz. 16.30 natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie dzieci i młodzież.

5.  We wtorek, 13 czerwca, o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać pierwszą i drugą część Różańca Świętego oraz Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.. O godz. 18.00 uroczysta Msza Święta a po Niej trzecia część Różańca i procesja eucharystyczna.

6. Spotkanie ministrantów będzie w czwartek, 15 czerwca, o godz. 17.15 a kandydatów na ministranta o godz. 16.00 wraz z rodzicami. Błogosławieństwo nowych ministrantów będzie w niedzielę, 18 czerwca o godz. 11.00. Spotkanie lektorów będzie w piątek, 16 czerwca, o godz. 17.15 w kaplicy św. Jana Pawła II.

7. Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami będzie w sobotę, 17 czerwca. Wyjazd na Bachledówkę będzie z parkingu przed szkołą o godz. 8.30.

8. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 23-24 czerwca. W piątek  rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę rozpoczęcie o godz.9.00. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii parafialnej albo u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń.

9. W tym miesiącu będzie można składać deklaracje dysponenta / (opiekuna) grobu w poniedziałki – 12. i 26. czerwca od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca.

10. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Nowym Sączu informuje, że w dniu 22 czerwca 2013 zostaje wznowiony ruch na liniach kolejowych nr 98 Sucha Beskidzka – Chabówka i nr 99 Chabówka – Zakopane.

11. Na remont schodów i malowanie groty złożono ofiary w wysokości  1940 zł i 75 euro. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Bożenę Barcik (52 lata) i + Mariannę Bałos (72 lata)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci