10. Niedziela Zwykła. Uroczystość MB Opiekunki i Królowej Rodzin

Dzisiaj obchodzimy  10 niedzielę zwykłą, w naszej parafii przeżywamy Odpust ku czci Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin oraz 39. Rocznicę Koronacji Obrazu Pani Makowskiej. O godz. 13.00 Msza św. na roczki dzieci. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17:00 Uroczysta Suma z udzieleniem sakramentu bierzmowania młodzieży klas III Gimnazjum z naszej parafii oraz parafii Żarnówka którą odprawi ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Dzisiaj zostaną poświęcone obrazy Matki Bożej które rozpoczną peregrynację po parafiach naszego  dekanatu. O asystę na procesji prosimy Związek Podhalan oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Grzechyni. Jest to druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na remont schodów kościelnych.

poniedziałek (11 czerwca) – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

wtorek  (12  czerwca) – wspomnienie bł. Męczenników Piotra Dańkowskiego kapłana i Towarzyszy

środa  (13  czerwca) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Kaplana i dr Kościoła

czwartek (14  czerwca) – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

3. W środę tj. 13 czerwca odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie .

Program:

– o godz. 16:00 – pierwsza i druga część różańca świętego

– o godz. 17:00 – koncert pieśni maryjnych

– o godz. 18:00 – Uroczysta Msza Święta a po niej trzecia część różańca i procesja maryjna

Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia lampionów procesyjnych. Intencję na Mszę Świętą zbiorową przyjmujemy w kancelarii.  O asystę prosimy młodzież która przyjęła w tym roku  Sakrament Bierzmowania.

4. W dniach 6.10 do 12.10 nasza parafia dołącza się  do Pielgrzymki Diecezji Krakowskiej do grodu św. Jana Pawła II w 40. Rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Program wywieszony jest w gablocie oraz do zabrania z kancelarii parafialnej. Koszt 1690 zł. Zapisy w kancelarii.

5. Rodzina Filipa Gajewskiego składa podziękowania za złożone ofiary do puszek w kwocie 4678,86 zł.

6. W przyszłą niedzielę będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na pomoc dla osób niepełnosprawnych z naszego powiatu na wyjazd na wakacje.

7. Dyrektor i Rada Rodziców Szkoły Katolickiej w Makowie Dolnym serdecznie zapraszają na Piknik Rodzinny, który odbędzie się dn. 16.06.2018 przy szkole. Rozpoczęcie o godz. 15:00.

8.  W najbliższą sobotę i niedzielę w naszej parafii odbędą się katechezy dla narzeczonych.

† † †

+Helenę Czarną (lat 93) + Piotra Wójcika(lat 60), + Andrzeja Włodarczyka(lat 68),

+Mariannę Mędrala(lat 90)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci