6 VI 2010

1. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej odprawiamy adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańca świętego. Po Mszy Świętej o godz. 11.00 odprawimy procesję w ramach Oktawy Bożego Ciała. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty. O godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe.

Dzisiaj w Warszawie obchodzone jest Święto Dziękczynienia. Do puszek przy kościele można składać ofiary na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie. Dzisiaj również odbywają się uroczystości beatyfikacyjne ks. Jerzego Popiełuszki.

2. Kalendarz liturgiczny

wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej

czwartek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa

piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Jest to również światowy dzień modlitw
o uświęcenie kapłanów i zakończenie roku kapłańskiego.

sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu odbywa się XVIII pielgrzymka młodzieży katechizowanej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd o godz. 8.00 (pod schodami).

3.We wtorek odbędzie się pielgrzymka dzieci z klas II. Wyjazd o godz. 8.30 sprzed szkoły
(w Grzechyni wyjazd o godz. 8.15).

4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Makowskiej. Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 13.00. O godz. 17.00 uroczysta suma odpustowa z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Po Mszy błogosławienie wianków i procesja eucharystyczna.

Spowiedź święta przed odpustem będzie w środę od godz. 14.00 do 18.00.

Próby liturgiczne przed bierzmowaniem będą w poniedziałek i we wtorek o godz. 16.00.

5. W środę od godz. 16.00 – 18.00 w bibliotece parafialnej będzie zorganizowana zbiórka darów dla poszkodowanych w powodzi (środki czystości, odzież nowa, artykuły spożywcze – z długim terminem ważności)

6. Asysta w oktawie Bożego Ciała

poniedziałek –  Os. Zarąbki Grzechyńskie, Szczepanówka, Cyganówka, os. Za Wodą

wtorek – ul. 3 Maja 92 – 87, Mickiewicza, Jodłowa, Mostowa, oraz nowe bloki

środa – ul. Paderewskiego, Świerkowa, Pułaskiego, Poniatowskiego

czwartek – Koło Gospodyń z Grzechyni, Związek Podhalan i Polana Makowska

7. W niedziele o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie. W kancelarii przyjmujemy intencje na Mszę Świętą zbiorową. O przygotowanie asysty prosimy członków Akcji Katolickiej

8. 12 czerwca b.r. w Suchej Beskidzkiej odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy ku czci Sybiraków, ofiar Katynia oraz ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 11.00.