11. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 11 niedzielę zwykłą. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 błogosławieństwo 19. nowych ministrantów. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta o godz. 17.00.

Drodzy parafianie i goście! Nasi lektorzy zakwalifikowali się do finału Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza, który w tym roku odbędzie się w Gnieźnie. Koszt tego wyjazdu przekracza 14 tys. złotych. Gdyby ktoś miał życzenie wspomóc organizację ich wyjazdu może złożyć dobrowolną ofiarę do puszek przez naszym Sanktuarium.

środa, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

sobota, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w niedziele i święta o godz. 16.30 natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

4. W poniedziałek, 19 czerwca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem ku czci św. Józefa.

5. W środę, 21 czerwca, o godz. 17.00 odprawimy Mszę Świętą przy Grocie Matki Bożej na ul. Źródlanej.

6.  W czwartek, 22 czerwca, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec w intencjach zanoszonych do Pana Boga przez wstawiennictwo Świętej oraz Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej dalszą część nabożeństwa ku czci św. Rity. Od godz. 17.00, w kruchcie Sanktuarium, będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

7. Msza Święta dziękczynna za cały rok formacji z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w czasie wakacji dla ministrantów, lektorów i ich rodziców będzie w czwartek, 22 czerwca, o godz. 18.00. Po Mszy Świętej ognisko w ogrodzie przy Plebanii.

8. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla wszystkich uczniów z Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim będzie w Sanktuarium, w piątek, 23 czerwca, o godz. 8.00. Natomiast uroczystości w szkole będą w następującym porządku:

– o godz. 9.30 uczniowie klas I-III w auli szkolnej,

– o godz. 10.30 uczniowie klas IV-VI w hali sportowej,

– o godz. 12.00 uczniowie klas VII-VIII w auli szkolnej.

Zakończenie roku dla przedszkolaków z oddziałów Zerowych będzie w czwartek, 22 czerwca, o godz. 11.00 w salach przedszkolnych a pozostałych przedszkolaków o godz. 12.00 również w salach.

9. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów ze szkoły w Grzechyni będzie w piątek, 23 czerwca, o godz. 9.00 w kaplicy w Grzechyni natomiast dla uczniów Szkoły Katolickiej o godz. 10.00 w kaplicy w Dolnym Makowie.

10. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 23-24 czerwca. W piątek  rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę rozpoczęcie o godz.9.00. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii parafialnej albo u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń.

11. W tym miesiącu będzie można składać deklaracje dysponenta / (opiekuna) grobu w poniedziałek 26. czerwca od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca.

12. Zarząd grupy osób niepełnosprawnych organizuje wypoczynek wakacyjny połączony z rehabilitacją dla swoich podopiecznych z powiatu suskiego. W przyszłą niedzielę, 25 czerwca, przed naszym Sanktuarium będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

13. Burmistrz Makowa Podhalańskiego zaprasza mieszkańców naszej Gminy na uroczyste otwarcie Makowskiego Centrum Kultury przy ul. 3-go Maja 51, które odbędzie się w piątek, 23 czerwca br. o godz. 16.00.

14. Organizatorzy zapraszają osoby zainteresowane na konferencję dla asystentów i rodzin osób z niepełnosprawnością, która odbędzie się w czwartek, 29 czerwca o godz. 10.00 w Makowskim Centrum Kultury przy ul. 3 Maja 51. Szczegóły na plakacie.

15. Na remont schodów i malowanie groty złożono ofiary w wysokości 5.500 zł. Bóg zapłać!