11. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 11 niedzielę zwykłą. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta wieczorna.

poniedziałek – Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego

piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

3. Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Rio de Janeiro w Brazylii. Z młodymi spotka się papież Franciszek. Wielu nie może udać się do Brazylii, dlatego zapraszamy wszystkich młodych do Krakowa, by w tych dniach łączyć się wspólnie duchowo i przez telemost z zebranymi w Rio. Spotkanie odbędzie się w dniach 27 i 28 lipca. Informacje szczegółowe na plakatach. Rejestracja chętnych na stronie internetowej: www.riowkrakowie.pl

4. W dniu 23 VI o godz. 15.00 w kościele w Suchej Beskidzkiej będzie odprawiona Msza Święta, po której odbędzie się marsz w obronie życia, rodziny, mediów katolickich i telewizji Trwam.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 w obecności Episkopatu Polski zostanie poświęcony kościół bł. Jana Pawła II w krakowskim Centrum „Nie lękajcie się!”. Uroczystość będzie połączona z jubileuszem 50-lecia kapłaństwa kard. Stanisława Dziwisza.

Przed dwoma laty Błogosławiony Jan Paweł II symbolicznie powrócił do Krakowa w znaku relikwii krwi, które zostały uroczyście wprowadzone do Sanktuarium w Centrum „Nie lękajcie się!”. Od tamtej pory wierni modlą się przez wstawiennictwo polskiego Papieża w Kościele Relikwii, a już wkrótce w Kościele górnym, który zostanie poświęcony w niedzielę 23 czerwca.

6. W następną niedzielę (23 czerwca), przed kościołem uczniowie i studenci przeprowadzą zbiórkę podpisów poparcia dla zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Nowa ustawa, w odróżnieniu od aktualnej, zakazywałaby aborcji w przypadkach, gdy stwierdzono, że nienarodzone jeszcze dziecko jest prawdopodobnie chore lub kalekie. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zbiórce podpisów, która może przyczynić się do uratowania życia ludzkiego. By złożyć podpis należy podać swój numer PESEL, więc prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty.

7. W dniu 22 VI (sobota) o godz. 12.00 w Domu Strażaka odbędzie się Małopolski Koncert Chórów Szkolnych. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

8. W środę 19 VI o godz. 17.00 w Bibliotece Miejskiej odbędzie się otwarcie Klubu Seniora. Zapraszamy tych, którzy już się zapisali oraz nowych chętnych

ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Józefę Bałos

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci