11. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 11 Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj Słowo Boże głosi ks. dr Stanisław Szczepaniec. Dzisiaj grupa adorująca w Łagiewnikach dziękuje Bogu za 10 lat wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w Łagiewnikach. O godz. 11.00 Mszę Świętą prymicyjną odprawi ks. Mirosław Smyrak z Kojszówki. O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nabożeństwo czerwcowe,  o godz.17.00 Msza Święta wieczorna. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na potrzeby naszego sanktuarium.

Z okazji V Małopolskich Dni z Janem Pawłem II, dzisiaj o godz. 19.00 w Sali OSP w Makowie Podhalańskim odbędzie się spektakl pt. Jan Paweł II – Święty pomiędzy Świętymi, w wykonaniu uczniów SP w Makowie Podhalańskim. Serdecznie zapraszamy.

Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszach świętych wieczornych o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

2. kalendarz liturgiczny

poniedziałek – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy

środa wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

3 Nasza parafia jak co roku organizuje wypoczynek wakacyjny dla dzieci – „Wakacje z Bogiem”. Wypoczynek odbywa się w dniach 18 -28 lipca w Wapnicy k. Międzyzdrojów. Informacje  i zapisy do 15 czerwca u ks. Dariusza lub w kancelarii parafialnej.

4. Nasza parafia organizuje wyjazd do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie koło Tarnowa. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 20 czerwca. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii.

5. W dniu 20 czerwca o godz. 18.00 w Skawicy będzie odprawiona Msza Święta w intencji ludzi gór, a w niedzielę 21 czerwca o godz. 17.00 koncert Magdaleny Steczkowskiej.

6. W dniu 14 czerwca na estradzie obok OSP w Makowie odbędą się XIX Regionalne Spotkania Zespołów Ochotniczych Straży Pożarnych. Zespoły wezmą udział w Mszy Świętej o godz. 11.00.

7. W niedzielę 21 czerwca przy kościele odbędzie się kwesta na pomoc w zorganizowaniu wakacji dla osób niepełnosprawnych z powiatu suskiego.

+ ś.p. Stefana Kobielę (lat65), Helenę Pęczek (lat 99) i Marię Wójcik (lat 79)

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.