11 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 11 Niedzielę Zwykłą. O godz. 11.00 na Mszy Świętej pobłogosławimy nowych ministrantów dla naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nabożeństwo czerwcowe,  o godz.17.00 Msza Święta wieczorna. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na potrzeby naszego sanktuarium. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po Mszach świętych wieczornych o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 16.30. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

2. kalendarz liturgiczny

poniedziałek (13 czerwca)– wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora Kościoła

wtorek (14 czerwca) – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa, męczennika

środa (15 czerwca) wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy

piątek (17 czerwca)– wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

3. W poniedziałek (13 czerwca) o godz.18.00 odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O Asystę prosimy młodzież bierzmowaną wraz z rodzicami. Intencje na Mszę św. zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Od godz. 17.00 możliwość nabycia świec procesyjnych.

4. We wtorek (14 czerwca) o godz. 15.15 odprawiona zostanie Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Przedszkola Sióstr Serafitek.

5. W ramach promocji naszego Sanktuarium zachęcamy do nabycia  przed kościołem pamiątkowego breloczka z wizerunkiem Matki Bożej Makowskiej, oraz z wizerunkiem Sanktuarium.

6. W dniach od 1 – 9 lipca odbędzie się Góralska Pielgrzymka na Jasną Górę . Grupa Makowska dołącza się w niedzielę 3 lipca. Koszt: dorośli 70 zł, młodzież do 18 r. życia 60. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii parafialnej do 26 czerwca.

7. Nasza parafia organizuje w dniach od 26 marca – 6 kwietnia 2017 pielgrzymkę do Meksyku do Matki Bożej z Guadalupe. Program,  bliższe informacje w kancelarii parafialnej i gablocie przed kościołem. Zostało jeszcze 12 miejsc.

8. Katolicka Szkoła na Dolnym Makowie informuje o możliwości wyjazdu na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 16 czerwca (czwartek). Koszt wyjazdu: 40 zł. Bliższe informacje i zapisy w sekretariacie szkoły.