11 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 11 niedzielę zwykłą. Po Mszy św. o godz.9.30 będzie procesja eucharystyczna w ramach Oktawy Bożego Ciała. O godz. 13.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo czerwcowe. Po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia do puszek ofiar dla osób niepełnosprawnych z naszego powiatu, a w przyszłą niedzielę będzie możliwość wsparcia finansowego P. Małgorzaty Sikory ze Stryszawy, która uległa poważnemu wypadkowi w Krakowie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wykonanie protezy nogi.

środa (21 czerwca) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

piątek (23 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa ( z racji uroczystości nie obowiązuje
w tym  dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)

sobota (24 czerwca) – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

3. Asysta w Oktawie Bożego Ciała:

poniedziałek(19 czerwca) – Maków, os. Jedzinne, ul. Sportowa, Orkana, Stary Rynek, Konopnickiej i Prusa

wtorek (20 czerwca) – Maków, os. Jurki, Bryndze, Koziany i Makowska Góra

środa (21 czerwca) – Grzechynia, os. Wątrobówka i Tatarówka

czwartek (22 czerwca) – Białka os. Bogaczowa, Czajowa, Bednarzowa, od rampy do P. Wójcik

4. W czasie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach. W czwartek zakończenie Oktawy. Po Procesji poświęcimy wianki.

5. W czwartek (22 czerwca) zapraszamy czcicieli św. Rity na kolejne nabożeństwo, które odprawimy o godz. 18.00. Jest to równocześnie zakończenie roku formacji ministrantów i lektorów. Na Mszę św. zapraszamy Służbę Liturgiczną z całej parafii wraz z rodzicami, a po Mszy św. na wspólne spotkanie przy ognisku.  Od godz. 17.00 możliwość nabycia róż i pamiątek. Przed Mszą św. z racji Oktawy Bożego Ciała odczytamy wszystkie intencje i prośby składane pod figurą świętej, oraz przesłane drogą elektroniczną. W tym dniu nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą własnoręcznie wykonaną palmę. Zwycięzcami konkursu zostali:

1 miejsce: Zespół Szkół w Makowie Podhalańskim

2 miejsce: Państwo Gruszeczka z Grzechyni

3 miejsce: Państwo Marek

Wyróżnienie: Mała Polana, Wiesław Pabis

Gratulujemy !

6. Zakończenie roku szkolnego:

czwartek (22 czerwiec) – godz. 18.00 – Zespół Szkół w Makowie Podhalańskim

piątek (23 czerwiec) – godz. 8.00 – Zespół Szkół im. św. Jana Kantego

–  godz. 9.00 – Zespół Szkół w Grzechyni (Msza św. w kaplicy)

–  godz. 9.00 – Szkoła Katolicka w Makowie Dolnym (Msza św. w kaplicy)

7. Zarząd Lasów Uprawnionych w Makowie Podhalańskim zaprasza na Walne Zgromadzenie Członków Lasów Uprawnionych, które odbędzie się w niedzielę (25 czerwca) w Sali OSP w Makowie Podhalańskim o godz. 10.30, oraz o godz. 11.00.

† † †

+Renatę Grządziel (lat 43), Bogumiła Howińskiego (lat 53),

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci