11. Niedziela zwykła

Dzisiaj obchodzimy  11 niedzielę zwykłą. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16:00 odprawimy Mszę Świętą na Makowskiej Górze w intencji mieszkańców. O godz. 16:30 nabożeństwo czerwcowe i wieczorna Msza Święta.  Przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek na wyjazd wakacyjny osobom niepełnosprawnym z naszego powiatu.

czwartek (21  czerwca) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

3. Msze święte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w naszej parafii zostaną odprawione:

w czwartek 21 czerwca o godz. 18:00 dla Zespołu Szkół  w Makowie Podhalańskim (przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum)

w piątek 22 czerwca o godz. 8:00 dla Zespołu Szkół im. św. Jana Kantego,

o godz. 9:00 dla Szkoły Katolickiej w Dolnym Makowie

o godz. 10:00 dla Zespołu Szkół w Grzechyni

W czwartek na Mszę Święta o godz. 18:00 zapraszamy Służbę Liturgiczną Ołtarza (ministrantów i lektorów), po Mszy Świętej zapraszamy na wspólne spotkanie przy ognisku z rodzicami. W tym dniu zostaną pobłogosławieni nowi ministranci dla naszej parafii.

4. W piątek  (22 czerwca) o godz. 18:00 odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci  św. Rity. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia róż i pamiątek związanych z postacią świętej. Od godz. 17:00 odmówimy część różańca świętego polecając intencje złożone pod figurą świętej.

5. W dniach 6.10 do 12.10 nasza parafia dołącza się  do Pielgrzymki Diecezji Krakowskiej do grodu św. Jana Pawła II w 40. Rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Program wywieszony jest w gablocie oraz do zabrania z kancelarii parafialnej. Koszt 1690 zł. Zapisy w kancelarii.

6. W dniu 27 czerwca zapraszamy na pielgrzymkę do MB Królowej Tatr. Wyjazd o godz. 8:00. Program:

-spacer z Wierchu Porońca

– nawiedzenie Sanktuarium na Jaworzynce i Msza Święta

– zwiedzanie Księżówki

– spacer do Kuźnic

– nawiedzenie kaplicy św. Brata Alberta

Zapisy w kancelarii. Koszt: 50 zł z obiadem

7. Czciciele Krwi Chrystusa zapraszają na pielgrzymkę do Sanktuarium Krwi Chrystusa i na Jasną Górę w dniu 1 lipca. Bliższe informacje u Państwa Zaręba oraz u Pani M. Barcik.

8. Emisja programu „Parafia z sercem” realizowanego w naszym Sanktuarium w dniu wspomnienia św. Rity odbędzie się na antenie TVP 3 Kraków w dniach poniedziałek o godz. 17:40, wtorek o godz. 7:05 oraz w czwartek o godz. 19:15. Transmisja będzie dostępna tez w Internecie po emisji.

† † †

+Stanisława Urbańskiego(lat 75), +Julię Malik(lat 93), +Zbigniewa Stupnickiego(lat 83)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci