11. Niedziela Zwykła

Obchodzimy  11 Niedzielę Zwykłą. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy Świętej o godz. 9.30 pobłogosławimy nowych lektorów dla naszej wspólnoty parafialnej, a o godz. 11:00 ministrantów. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 procesja w ramach oktawy  Bożego Ciała. O godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 nabożeństwo czerwcowe i wieczorna Msza Święta o godz. 17:00.  Jest to druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna od wtorku do soboty od godz. 8:30 do 10:00.   Do kancelarii parafialnej wchodzimy pojedynczo.

O przygotowanie asysty na oktawę Bożego Ciała prosimy:

Poniedziałek  – mieszkańcy Makowa Dolnego  os.  Polana i Działy Makowskie

Wtorek – mieszkańcy Makowa Centrum  os. Jurki, Bryndze, Koziany, Makowska Góra, za Górą

Środę  – mieszkańcy Makowa Centrum os. 1000-lecia

Czwartek – mieszkańcy Białki  os. Radwanówka, Sołtystwo, Sałapatkowa

W czwartek o godz. 18:00 zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo wianków po procesji.

Środa   (17 czerwca) – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

Piątek   (19 czerwca) –  Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu Msze Święte o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 15:10 i 18:00. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota (20 czerwca) – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi Panny

3. .  W związku z obecną sytuacją jest niemożliwe zorganizowanie jednej Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Św. dzieci klas IV SP. Zachęcamy aby dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w Mszach Świętych o godz. 18:00 i nabożeństwie czerwcowym do dnia  25 czerwca. Dzieci przychodząc na Mszę Święta ubierają się w stroje komunijne i przynoszą ze sobą świece.

4. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej pozostałych dzieci odbędzie się w niedzielę 28 czerwca o godz. 11:00 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Makowie Centrum oraz o godz. 13:00 dzieci ze Szkoły w Grzechyni i ze Szkoły Katolickiej w Makowie Dolnym.  Pierwsza Próba dla dzieci klas III ze Szkoły w Makowie Centrum we wtorek o godz. 16:00, natomiast dla dzieci ze Szkoły w Grzechyni i Makowie Dolnym w czwartek o godz. 16:00.

5. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiarę w wysokości 9 200 zł i 100 euro. Bóg zapłać