12. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 12 niedzielę zwykłą. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 Msza św. chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i wieczorna Msza św. o godz. 17.00, podczas której J. Eksc. Ks. abp Marek Jędraszewski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii i z parafii w Żarnówce.

Wtorek, 21 czerwca wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika,

Czwartek, 23 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i oktawa Bożego Ciała

Piątek, 24 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

Sobota, 25 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

3. O przygotowanie Oktawy Bożego Ciała prosimy:

– poniedziałek – os. Ostrysz, Sołki, ul. Żeromskiego i ul. Głowackiego.

– wtorek – Białka: os. Radwanówka, Sołtystwo i Sałapatkowa.

– środa – os. Sarnowa, Mędralowa, Pawlicowa, Surletowa i Czajowa.

– czwartek – Białka: os. Koło Toru, Dudrakowa, Barcikówka i Czarnówka.

4. W środę, 22 czerwca odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 17.00 odmówimy cześć różańca św. polecając Panu Bogu wszystkie złożone intencje. O godz. 18.00 uroczysta Msza Św., po której odprawimy procesję Oktawy Bożego Ciała i dalszą część nabożeństwa. Od godz. 17.00 będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

5. W czwartek, 23 czerwca, po Mszy Świętej wieczornej odprawimy procesję na zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcimy wianki. Na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy też wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami na zakończenie roku formacji Służby Liturgicznej. Zaś po procesji na wspólne ognisko w ogrodzie plebańskim.

6. W piątek, 24 czerwca, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte w tym dniu odprawimy o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.00 i 18.00. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia: „O, Jezu najsłodszy” można uzyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. Msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego:

– piątek o godz. 8.00 dla Zespołu Szkół w Makowie Centrum,

– piątek o godz. 9.00 dla Szkoły Katolickiej w Makowie Dolnym (Msza św. w kaplicy),

– piątek o godz. 10.00 dla Szkoły w Grzechyni (Msza św. w kaplicy).

Rozdanie świadectw w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim w piątek:

– klasy 1-3 o godz. 9.00 w auli szkolnej,

– klasy 4-6 o godz. 9.45 na hali sportowej,

– klasy 7 i 8 o godz. 10.30 w auli szkolnej.

Zakończenie roku Gminnego Przedszkola Samorządowego w czwartek, 23 czerwca o godz. 8.30 a Oddziałów Zerowych o godz. 9.30 w salach przedszkolnych.

8. Grupa Apostolska zaprasza dzieci wraz z rodzicami na ognisko kończące rok formacji, 24 czerwca po wieczornej Mszy Świętej do ogrodu parafialnego.

9. W przyszłą niedzielę, 26 czerwca, o godz. 17.00, odprawimy Mszę Świętą dziękczynną za pielgrzymkę na Bałkany. Równocześnie informujemy, że mamy jeszcze ostatnie wolne miejsca na jesienną Pielgrzymkę do północnych Włoch, w dniach 16 – 24. września br. Program jest umieszczony w gablocie a zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

10. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 3.650 zł i 10 euro. Bóg zapłać. Zostały wywiezione kolejne 2 kontenery śmieci za kwotę 1.702 zł.

11. Burmistrz Makowa Podhalańskiego, Miejska Biblioteka Publiczna i Dom Kultury zapraszają na koncert: „Z Super Tatą witamy lato!” w dniu 21 czerwca 2022 o godz. 16.00 na Estradę Makowianka.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Piotra Kozieła (59 lat), + Mariannę Jajeśnicę (91 lat), + Wiesława Dąbrowieckiego (92 lata)

i + Wiktorię Lasa (90 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.