12. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 12 niedzielę zwykłą. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta o godz. 17.00.

środa, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła,

czwartek, 29 czerwca – uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w tym dniu odprawiamy o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00 w Sanktuarium oraz o godz. 16.00 w kaplicy w Grzechyni oraz w Dolnym Makowie. Składka z tego dnia jest przeznaczona na „świętopietrze”, czyli na utrzymanie Bazyliki Świętego Piotra w Rzymie.

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w niedziele i święta o godz. 16.30 natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

4. W środę, 28 czerwca, o godz. 16.00, w parafialnej sali „Stodoła” będzie spotkanie osób zapisanych na pielgrzymkę do Lourdes, natomiast o godz. 18.00 osób wyjeżdżających do Ziemi Świętej.

5. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17.30 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek, 30 czerwca od godz. 8.30 w Grzechyni a w sobotę, 1 lipca  od godz. 9.00 w pozostałej części parafii.

6.  Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 1 lipca, o godz. 10.00 w kaplicy św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium.

7. W tym miesiącu będzie można składać deklaracje dysponenta / (opiekuna) grobu w poniedziałek 26. czerwca od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca.

8. Pan Burmistrz wraz ze Stowarzyszeniem Rodzina Kolpinga zaprasza Seniorów na Gminną Eko-senioriadę, która odbędzie się w poniedziałek, 26 czerwca, od godz. 14.00 w Makowskim Centrum Kultury przy ul. 3 Maja 51. Szczegóły na plakatach.

9. Zarząd grupy osób niepełnosprawnych organizuje wypoczynek wakacyjny połączony z rehabilitacją dla swoich podopiecznych z powiatu suskiego. Dzisiaj przed naszym Sanktuarium można złożyć dobrowolną ofiarę na ten cel.

10. Na wyjazd lektorów na Mistrzostwa Polski do Gniezna zebraliśmy 2.790 zł. Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Wiesława Dyrdę (62 lata) + Krystynę Ceremugę (86 lat) + Ewę Kardas (80 lat),

+ Andrzeja Malotę (74 lata)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci