12. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj w liturgii obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. O godz. 11.00 uroczystej Sumie przewodniczył będzie ks. bp. Jan Szkodoń. W czasie uroczystej Mszy Świętej wspólnie dziękować będziemy Bogu za 75 lat posługi Sióstr Serafitek w naszej parafii.

O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo czerwcowe, a po nim Mszę Świętą wieczorną. Za tydzień pierwsza niedziela lipca. O godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych

2. Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek z racji uroczystości nie będzie adoracji i Mszy Świętej o godz. 15.00. W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta w kaplicy bł. Jana Pawła II w intencjach zgłoszonych przez wiernych. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

czwartek –     wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

piątek – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za używanie ze czcią przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez Ojca Świętego lub przez biskupa wraz z wyznaniem wiary. Porządek Mszy Świętych: 6.30, 7.00, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00. W kaplicach: w Dolnym Makowie o godz. 8.00, w Grzechyni – o godz. 15.00.

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej zakończenie nabożeństw czerwcowych.

4. W najbliższym tygodniu młodzież i dzieci rozpoczynają wakacje. Msze Święte na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego odprawiane będą w następującym porządku:

Zespół Szkół w Makowie – w czwartek o godz. 18.00

Zespół Szkól w Grzechyni – w czwartek o godz. 8.30

Szkoła w Dolnym Makowie – w piątek o godz. 8.00

Zespół Szkół im. św. Jana Kantego – w piątek o godz. 8.00

5. W niedzielę 1 lipca przy kościele można będzie wesprzeć rodzinę ze Skawicy, która ucierpiała
w wyniku wybuchu gazu, wskutek czego zniszczeniu uległ dom zamieszkały przez dwie rodziny. Szersze informacje w gablocie parafialnej.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Teresę Kwak, Stanisławę Szmalcel i Jana Ruszkowicza

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.

INTENCJE 24 czerwca