12. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 12 niedzielę zwykłą. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta wieczorna. Dzisiaj po Mszy Świętej można nabyć czerwcowy numer „Przemienienia”. Przez wakacje „Przemienienie” nie będzie wydawane. Dzisiaj  w Łagiewnikach o godz. 10.00 w obecności Episkopatu Polski zostanie poświęcony kościół bł. Jana Pawła II w krakowskim Centrum „Nie lękajcie się!”. Uroczystość będzie połączona z jubileuszem 50-lecia kapłaństwa kard. Stanisława Dziwisza. Dzisiaj przed kościołem uczniowie i studenci prowadzą zbiórkę podpisów poparcia dla zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

piątek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

sobotaUroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Msze Święte w tym dniu: o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W kaplicach w Grzechyni 8:15, w Dolnym Makowie 9:30.

3. W piątek dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny.

Msze Święte na zakończenie roku szkolnego:

dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – w środę o godz. 9.00

dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Makowie Centrum – czwartek o godz. 18.00

dla młodzieży z Zespołu Szkół im. Św. Jana Kantego  – w piątek o godz. 8.00

dla dzieci ze Szkoły Katolickiej w Dolnym Makowie – w piątek o godz. 8.00

dla dzieci i młodzieży z Grzechyni – w piątek o godz. 9.00.

Spowiedź święta dla dzieci i młodzieży będzie w czwartek od godz. 16.00 – 18.00.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 13.00 odbędzie się kwesta na rzecz Fundacji AGAPE pomagającej osobom niepełnosprawnym. Latem Fundacja organizuje  4 turnusy integracyjno-wypoczynkowe między innymi dla osób z naszego powiatu.

6. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na „Wakacje z Bogiem” odbędzie się w Sali „Stodoła” w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

intencje mszalne