12. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 12. Niedziela Zwykła. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta wieczorna. Procesja w ramach Oktawy Bożego Ciała dzisiaj będzie odprawiona po Mszy Świętej o godz. 11.00.

Dzisiaj do puszek przy kościele można będzie złożyć ofiarę na pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na wakacje dla osób niepełnosprawnych z naszego powiatu.

Również dzisiaj można nabyć czerwcowy numer „Przemienienia”. Nasze czasopismo w czasie wakacji nie jest wydawane. Kolejny numer gazetki ukaże się dopiero we wrześniu.

wtorek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

sobota wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

Asysta w Oktawie Bożego Ciała:

poniedziałek – Grzechynia, os. Zagrody na Kamieńcu, Polakówka Górna, Boskówka i Petkówka.

wtorek – Białka, os. Radwanówka, Sołtystwo i Sałapatkowa

środa – Maków, os. Ostrysz, Sołki, ul. Żeromskiego, Głowackiego i Jazy

czwartek (zakończenie Oktawy Bożego Ciała) Nauczyciele, katecheci, Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim.

W tym dniu po procesji poświęcimy wianki.

3. W tym tygodniu dzieci i młodzież rozpoczyna wakacje. Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzież z Zespołu Szkół będzie w czwartek o godz. 18.00, w Grzechyni – w piątek o godz. 10.00, a w Dolnym Makowie – w piątek o godz. 8.00. Młodzież z Zespołu Szkół im. Św. Jana Kantego przyjdzie na Mszę Świętą w piątek o godz. 8.00.

Okazja do spowiedzi dla dzieci będzie w środę o godz. 16.30.

+ Andrzeja Rejowskiego lat 56, Helenę Pieczara lat 86,

Martę Polak lat 88, Aleksandrę Jurek lat 76

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne