12. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 12 Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nabożeństwo czerwcowe,  o godz.17.00 Msza Święta wieczorna.

Dzisiaj przy kościele można nabyć czerwcowy numer „Przemienienia”. W lipcu i sierpniu „Przemienienie” nie będzie wydawane.

2. kalendarz liturgiczny

środa Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

3. W poniedziałek o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą i nabożeństwo ku czci św. Rity. Przed nabożeństwem, od godz. 17.00 będzie można kupić róże.

4. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny.

Msze Święte na zakończenie roku szkolnego:

• dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – w środę o godz. 11.00
  • dla Zespołu Szkół w Makowie – w czwartek o godz. 18.00
  • dla Zespołu Szkół im. Św. Jana Kantego – w piątek o godz. 8.00
  • dla Szkoły Katolickiej w Dolnym Makowie – w piątek o godz. 8.00
  • dla Zespołu Szkół w Grzechyni – w piątek o godz. 10.00

Spowiedź św. Dla dzieci i młodzieży będzie w czwartek od godz. 16.30. Prosimy rodziców, by dopilnowali, aby dzieci i młodzież z naszej parafii z Bogiem rozpoczęli wakacje.

5. We wtorek o godz. 18.00 Msza Święta dla ministrantów i lektorów i rodziców z całej parafii: Dziękczynna za cały rok pracy z prośbą o Boże Błogosławieństwo na czas wakacji. Po Mszy Świętej będzie ognisko.

6. Jak co roku, nasza parafia dołącza do pieszej pielgrzymki góralskiej na Jasną Górę. Grupa Makowska wyruszy w sobotę 25 lipca w godzinach porannych. Pielgrzymka potrwa do 31 lipca. Organizatorzy proszą także o przyjęcie pielgrzymów na nocleg z 24 na 25 lipca (z piątku na sobotę). Zachęcamy wszystkich do podjęcia trudu pielgrzymowania i udziału w tych niezwykłych rekolekcjach w drodze. Zapisy przyjmujemy w kancelarii.

7. We wtorek 23 czerwca o godz. 9.00 w Zespole Szkół w Grzechyni odbędzie się Dzień Otwarty

w Przedszkolu. Dyrektor i wychowawcy serdecznie zapraszają dzieci z rocznika 2009, 2010, 2011 do sal przedszkolnych, a ok. godz. 10.00 na boisko „Grom” w Grzechyni, gdzie czekać będą na dzieci i rodziców różne atrakcje.

8. We wtorek o godz. 9.00 odbędzie się, organizowana przez Caritas, zbiórka odzieży oraz innych tekstyliów. W tym dniu ulicami będą przejeżdżać oznakowane samochody i zbiorą wystawione rzeczy. Do worków można włożyć: wszelkiego rodzaju odzież, buty powiązane parami, bieliznę, swetry, ręczniki, obrusy, pościel, koce, pierzyny. Zamknięte worki prosimy wyłożyć przed dom do godz. 9.00.

9. Osoby wyjeżdżające na „wakacje z Bogiem” proszone są o odbiór karty wyjazdu i wpłacenie zaliczki w wysokości 500 zł.