12 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 12 Niedzielę Zwykłą. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nabożeństwo czerwcowe,  o godz.17.00 Msza Święta wieczorna. Za tydzień przy kościele można nabyć czerwcowy numer „Przemienienia”. W lipcu i sierpniu „Przemienienie” nie będzie wydawane. Również za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz niepełnosprawnych z naszego Powiatu. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wakacyjny wyjazd.

2. kalendarz liturgiczny

Wtorek (21 czerwiec)Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Piątek (24 czerwiec)Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

3. W środę (22 czerwca) o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą i nabożeństwo ku czci św. Rity. Przed nabożeństwem, od godz. 17.00 będzie można nabyć róże.

4. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny.

Msze Święte na zakończenie roku szkolnego:

• dla Zespołu Szkół w Makowie – w czwartek o godz. 18.00
  • dla Zespołu Szkół im. Św. Jana Kantego – w piątek o godz. 8.00
  • dla Szkoły Katolickiej w Dolnym Makowie – w piątek o godz. 8.00
  • dla Zespołu Szkół w Grzechyni – w piątek o godz. 10.00

Spowiedź św. Dla dzieci i młodzieży będzie w czwartek od godz. 16.30. Prosimy rodziców, by dopilnowali, aby dzieci i młodzież z naszej parafii rozpoczęli z Bogiem wakacje.

5. We czwartek (23 czerwca) o godz. 18.00 Msza Święta dla ministrantów i lektorów i rodziców z całej parafii w intencji dziękczynnej za cały rok pracy z prośbą o Boże Błogosławieństwo na czas wakacji. Po Mszy Świętej zapraszamy rodziców ministrantów i lektorów na ognisko.

6. W dniach od 1 – 9 lipca odbędzie się Góralska Pielgrzymka na Jasną Górę . Grupa Makowska dołącza się w niedzielę 3 lipca. Koszt: dorośli 70 zł, młodzież do 18 r. życia 60. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii parafialnej do 26 czerwca.

7. We wtorek (21 czerwca) w kościele po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie dla wszystkich rodzin przyjmujących pielgrzymów podczas ŚDM.

8. Pragniemy poinformować, że w okresie wakacyjnym w czwartki o godz.15.15 w kaplicy św. Jana

Pawła II nie będzie Mszy św.

9. Istnieje możliwość nabycia pamiątkowych zdjęć z bierzmowania. Zdjęcia są dostępne w kancelarii parafialnej.

† † †

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

Śp. Jadwigę Madej (lat 71), Zofię Wójcik (lat 88), Bronisława Kudzię (lat 83),

Stanisława Tatarę (lat 53), Alexandra Gałązkę (lat 55), Kazimierza Czarniewskiego (lat 69)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie