12 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 12 Niedzielę Zwykłą. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o dobre przeżycie czasu wakacji. O 16.30 nabożeństwo czerwcowe,
o godz.17.00 Msza Święta wieczorna. Dzisiaj przy kościele można nabyć wakacyjny numer „Przemienienia”, w którym znajdziemy szereg artykułów min. Ciekawa relacja z pielgrzymki do Meksyku, fotorelacje z życia naszej parafii (bierzmowanie, Boże Ciało, błogosławieństwo ministrantów). Nagrody książkowe za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki z poprzedniego numeru otrzymują: Maria Kopczyńska, Anna Miśkowiec, Kazimierz Zając, Izabela Woźna, Mateusz Marek. Gratulujemy. Po nagrody prosimy zgłaszać się do zakrystii. Również dzisiaj przed kościołem jest możliwość wsparcia finansowego P. Małgorzaty Sikory ze Stryszawy, która uległa poważnemu wypadkowi w Krakowie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wykonanie protezy nogi.

2. Kalendarz liturgiczny

Środa (28 czerwiec) – Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

Czwartek (29 czerwiec)Uroczystość Św.  App. Piotra i Pawła. W tym dniu Msze św. odprawimy
o godz.6.30, 8.00, 9.30 i o 18.00. Msza św. w kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16.00.

3. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy św. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Chorych z Makowa Centrum z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek (30.06) od godz. 9.00, a w pozostałej części parafii (Grzechynia, Maków Dolny i Białka) w piątek (7.07) od godz. 9.00.

4. W dniach od 23 – 31 lipca odbędzie się Góralska Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupa Makowska dołącza się we wtorek 25 lipca. Koszt: dorośli 70 zł, młodzież do 15 r. życia 60. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii parafialnej od 27 czerwca.

† † †

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty:

Śp. Józefa Bacę (lat 70)

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie