12. Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy  12 niedzielę zwykłą jest to również Uroczystość Narodzenia św. Jana ChrzcicielaO godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16:30 nabożeństwo czerwcowe i wieczorna Msza Święta.  W dniu dzisiejszym s. Eligia w Oświęcimiu przeżywa 50. Rocznicę swoich ślubów wieczystych, polecamy siostrę w naszych modlitwach.  Przed kościołem można nabyć kolejny numer naszego czasopisma „Przemienienie” znajdziemy w nim m.in. fotorelację  z Uroczystości Pierwszej Komunii, Prymicji ks. Krzysztofa Sasuły, Bożego Ciała, odpustu ku czci MB Makowskiej i bierzmowania młodzieży oraz wiele ciekawych artykułów.

czwartek (28  czerwca) – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

piątek (29 czerwca) – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu Msze Święte odprawimy w Sanktuarium o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 18:00. W kaplicach o godz. 8:00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na „świętopietrze”.

3. W środę o godz. 18:00 odprawimy Mszę Świętą na rozpoczęcie pielgrzymki do Fatimy.

4. W środę 27 czerwca o godz. 8:00 wyjazd na pielgrzymkę do MB Królowej Tatr z parkingu obok Sanktuarium.

5. W dniach 6.10 do 12.10 nasza parafia dołącza się  do Pielgrzymki Diecezji Krakowskiej do grodu św. Jana Pawła II w 40. Rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Program wywieszony jest w gablocie oraz do zabrania z kancelarii parafialnej. Koszt 1690 zł. Zapisy w kancelarii.

7. Emisja programu „Parafia z sercem” realizowanego w naszym Sanktuarium w dniu wspomnienia św. Rity odbędzie się na antenie TVP 3 Kraków w dniach 28 czerwca (czwartek) o godz. 19:15, w poniedziałek 2 lipca o godz. 17:40 oraz we wtorek 3 lipca o godz. 7:05. Transmisja będzie dostępna tez w Internecie po emisji.

8. Grupa Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy składa serdeczne podziękowania za złożone ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę w wysokości 6380 zł, 5 euro i 5 koron.

9. W każdą sobotę zapaszmy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

10. Gorąco zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Góralskiej na Jasną Górę. Grupa Makowska dołącza się we środę 25 lipca. Opiekunem grupy w tym roku jest ks. Marek. Koszt: dorośli 70 zł, młodzież do 15 r. życia 60 zł . Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Prosimy o przyjęcie na nocleg pielgrzymów z wtorku  na środę (24-25 lipiec). Pielgrzymi przybędą do Makowa ok. godz.19.00.Zapraszamy również na spotkanie przed pielgrzymkowe w dniu 29 czerwca o godz. 19:00 w Sali Stodoła.

11. Burmistrz Makowa Podhalańskiego zaprasza na Dni Makowa w dniach 30 czerwca – 1 lipca połączone z Jubileuszowymi Obchodami 640 lat Makowa Podhalańskiego. Rozpoczęcie w sobotę 30 czerwca o godz. 15:00 na Makowskim Rynku.