Przejdź do treści

12. Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 12 Niedziele Zwykłą. Po każdej Mszy Świętej, odśpiewamy suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny ..”. Pieśń błagalna będzie stanowiła formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 odprawimy procesję Eucharystyczną w ramach Oktawy Bożego Ciała.  O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16;30 nabożeństwo czerwcowe i wieczorna Msza Święta.

Asysta w Oktawie Bożego Ciała:

niedziela(po Mszy św. o godz. 9.30) – Grzechynia os. Wątrobówka i Tatarówka

poniedziałek – Mieszkańcy Makowa Dolnego os. Polana, Działy, Jasnochowa

wtorek  – Mieszkańcy Makowa Centrum os. Jurki, Bryndze, Koziana, Makowska Góra, Za Górą

środa – Mieszkańcy Grzechyni os. Głowicówka, Macakówka, Kudziówka,

czwartek – Mieszkańcy Grzechyni os. Zgudy, Deje, Snozy, Polana, Nowaki, Skupnie, Wilkówka

W czasie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy dzieci do sypania kwiatów oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Procesji poświęcenie wianków.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek  (24 czerwca) – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Piątek(28 czerwca) – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota (29 czerwca) – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu Msze Święte odprawimy w Sanktuarium o godz. 6:30, 8:00, 9:30 i 18:00. W kaplicach o godz. 8:00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na „świętopietrze”.

3. Grupa osób Niepełnosprawnych i wolontariuszy dziękuje za złożone w zeszła niedziele ofiary do puszek. Na kweście zebrano 5791 złoty. Serdeczne Bóg zapłać.

4.  W przyszłą niedzielę członkowie Stowarzyszenia Patriotyczne Beskidy będą zbierać przed Sanktuarium podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny będzie numer PESEL.

5.  Zapraszamy na kanał Sanktuarium Matki Bożej Makowskiej w serwisie youtube.com. Na kanele będą dostępne transmisje i retransmisje Mszy Świętych od poniedziałku do piątku o godz. 6;30 i 18:00, w sobotę o godz. 8:00 i 18:00 a w niedziele o godz. 9:30 i 11:00. Ponadto będą transmitowane ważne Uroczystości i nabożeństwa odbywające się w naszym Sanktuarium, aby otrzymywać powiadomienia o zaplanowanych i trwających transmisjach należy zasubskrybować nasz kanał.

6.  Emisja programu telewizyjnego pt. ”Makowska Pani” realizowanego podczas Jubileuszu 40-lecia Koronacji Obrazu MB Makowskiej w dniach 9 i 10 czerwca br. w naszym Sanktuarium odbędzie się w TVP Kraków w poniedziałek o godz. 17:35 i we wtorek o godz. 8:00.

7. Osoby udające się na pielgrzymkę do Grecji proszone są o dostarczenie do kancelarii parafialnej do końca tego tygodnia wypełnionej umowy zgłoszenia udziału w pielgrzymce.

8. Spotkanie mężczyzn św. Józefa odbędzie się w czwartek 27 czerwca o  godz. 18:30 w Sali Stodoła.

9. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości   9500 zł. Bóg zapłać.

† † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+Janinę Skupień(lat 89), +Józefę Mędralę(lat 90)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

 

Intencje Mszalne

 

Skip to content