13. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 13. niedzielę zwykłą. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe i wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Dzisiaj kończy się peregrynacja Ikony Świętej Rodziny po Archidiecezji krakowskiej.

Poniedziałek, 27 czerwca – święto Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Wtorek, 28 czerwca wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

Środa, 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Msze Święte w tym dniu odprawimy w Sanktuarium o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00 a w kaplicach w Grzechyni i w Dolnym Makowie o godz. 16.00. Składka z tych Mszy Świętych przeznaczona jest na świętopietrze.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek, 1 lipca, Msze Święte będą o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 16:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi świętej będzie od godz. 6:30 do 8:00, od 15:00 do 16:00 i od 17:00 do 18:00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Odwiedziny chorych: w piątek, w Grzechyni, od godz. 8.30 a w sobotę, od godz. 9:00, w pozostałej części parafii. W sobotę, 2 lipca, po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17.30 w kruchcie Sanktuarium będzie można nabyć białe róże, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

4. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę, 2. lipca o godzinie 10:00 w kaplicy świętego Jana Pawła II.

5. W przyszłą niedzielę, 3 lipca, po Mszy Świętej o godz. 9.30 będzie zmianka różańcowa dla wszystkich Róż z naszej parafii. W tym dniu przed Sanktuarium odbędzie się kwesta na pomoc w zorganizowaniu turnusu rekolekcyjno-rehabilitacyjno-wypoczynkowego dla osób niepełnosprawnych z powiatu suskiego.

6. Przy Zespole Regionalnym „Zbyrcok” powstaje „Akademia Muzyki Ludowej”. Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie dzieci od 5 roku życia wzwyż, do nauki gry na heligonce, skrzypcach, basach góralskich i akordeonie. Spotkanie z chętnymi odbędzie się w środę, 29 czerwca o godz. 19.00 w budynku OSP Juszczyn.

7. Decyzją ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego nasz wikariusz ks. Paweł Rachwał z dniem 30 czerwca br. został przeniesiony do parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów w Białym Dunajcu. Dziękujemy ks. Pawłowi za Jego pracę duszpasterską oraz katechetyczną i życzymy Mu potrzebnych łask oraz Bożego błogosławieństwa w dalszym życiu kapłańskim.

8. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 4.400 zł. Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Bogumiłę Kawiak (76 lat)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.