13. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 13. niedzielę zwykłą. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– poniedziałek, 3 lipca – święto św. Tomasza, apostoła,

wtorek, 4 lipca – rocznica poświęcenia bazyliki metropolitalnej w Krakowie, święto w archidiecezji krakowskiej,

czwartek, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy,

– sobota, 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00, od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 16:00 Msza Święta.

4. W tym miesiącu będzie można składać deklaracje dysponenta / (opiekuna) grobu w poniedziałki 17. i 31. lipca od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca.

5. Przyszła niedziela będzie drugą niedzielą miesiąca dlatego o godz. 13.00 odprawimy Mszę Świętą na roczki dzieci. Młodych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na prace inwestycyjne w naszej parafii.

6.  Zapowiadaliśmy wyjazd naszych lektorów na XVIII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza do Gniezna. Dzisiaj chcemy pogratulować naszym reprezentantom, którzy w kategorii lektor starszy zdobyli brązowy medal. W pierwszym dniu Mistrzostw lektorzy zajęli pierwsze miejsce w grupie wygrywając wszystkie mecze. W drugim dniu w fazie pucharowej przegrali tylko jeden mecz, jedną bramką, z późniejszymi mistrzami z Łodzi. Ponadto nasz bramkarz  otrzymał statuetkę najlepszego bramkarza turnieju. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach Mistrzostw.

7. Informujemy, że w dniu 20.06.2023 nasza parafia za zgodą Kurii Metropolitalnej w Krakowie podpisała umowę z Urzędem Miejskim w Makowie Podhalańskim dotyczącą użyczenia działki przy ul. Sienkiewicza (ze Starą Wikarówką) na okres 10 lat. Pan Burmistrz planuje rozebrać stary budynek i urządzić w tym miejscu park.

8. Zarząd Grupy Osób Niepełnosprawnych składa podziękowania dla darczyńców, którzy złożyli ofiary na turnus rekolekcyjno-rehabilitacyjny dla ich podopiecznych. Zebrano 7.277 zł.

9. Organizatorzy Valvoline Rajdu Małopolski informują o utrudnieniach w ruchu w dniu 7 lipca. W godzinach od 16.40 do 23.00 zostanie zamknięta droga z Makowa Podhalańskiego przez Makowską Górę do Jachówki. Szczegóły na ulotkach informacyjnych.

10. Burmistrz Makowa Podhalańskiego zaprasza 9 lipca od godziny 14.00 na boisko „Halniaka”, gdzie będą liczne atrakcje związane z akcją „Bezpieczne wakacje”. Szczegóły na plakatach.

11. Na remont schodów i malowanie groty złożono ofiary w wysokości  4.500 zł. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Krystynę Zajdę (80 lat)

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci