Przejdź do treści

13. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 13. niedzielę zwykłą. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 13.00 Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.30 zakończenie nabożeństw czerwcowych i Msza Święta o godz. 17.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

– środa, 3 lipca – święto św. Tomasza, apostoła, 

– czwartek, 4 lipca – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie,

– sobota, 6 lipca – wspomnieniebł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, Patronalne święto chorych i Apostolstwa  Chorych.

3. Jutro rozpoczyna się lipiec – miesiąc Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą a także w piątek od godz. 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 16.00 Msza Święta. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30 w Grzechyni a w sobotę od godz. 9.00 w pozostałej części parafii. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty, wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17.15 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

4. Przy naszej parafii działa grupa AA „STODOŁA”. Jest to wspólnota mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem swoim doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wyzdrowieniu z alkoholizmu. Osoby zainteresowane zapraszają w każdą sobotę o godz. 18.00 do naszej parafialnej sali „Stodoła”.

5. Zarząd Grupy Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy składa serdeczne podziękowania za ofiary złożone podczas kwesty przed naszym Sanktuarium. Zebrano kwotę 9.524 złote, którą przeznaczono na turnus rekolekcyjno-rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla osób niepełnosprawnych z powiatu suskiego.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Józefa Pęczka (64 lata)

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci

Załączniki

Skip to content