13. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę lipca. O godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 17.00 wieczorna Msza Święta. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

Dzisiaj po Mszy Świętej przy kościele można będzie wesprzeć rodzinę ze Skawicy, która ucierpiała
w wyniku wybuchu gazu, wskutek czego zniszczeniu uległ dom zamieszkały przez dwie rodziny. Szersze informacje w gablocie parafialnej.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na renowację dużej wieży.

2. Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek z racji I piątku miesiąca nie będzie Mszy Świętej o godz. 15.00 w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. W czwartek o godz. 17.00 Msza Święta w kaplicy bł. Jana Pawła II w intencji kapłanów. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

W czwartek 5 VII o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji byłego proboszcza, śp. ks. Antoniego Dużyka w 2 rocznicę śmierci. Do modlitwy za zmarłego kapłana wszystkich zapraszamy.

wtorek –    Święto św. Tomasza Apostoła

środa – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie

piątek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą, a także w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W piątek o godz. 16.00 Msza Święta dla dzieci.

Spowiedź Święta w kaplicach: w Grzechyni – w poniedziałek o godz. 15.00. Po spowiedzi Msza Święta. W Dolnym Makowie – w poniedziałek o godz. 16.00. Po spowiedzi Msza Święta.

Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną: W Grzechyni – w piątek od godz. 9.00, w Dolnym Makowie i Białce – w piątek od godz. 9.00, w pozostałej części parafii – w sobotę od godz. 9.00.

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

5. W kancelarii przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się
w dniach 25 VII do 30 VII 2012. Przy zapisie należy podać Pesel oraz osoby niepełnoletnie zgodę rodziców.

6. W dniu 9 lipca w Miejskiej Przychodni Zdrowia w Makowie Podhalańskim będą przeprowadzane profilaktyczne badania przepływów naczyniowych w kończynach dolnych i tętnicach szyjnych oraz USG tarczycy. Szczegóły oferty podane są w gablocie parafialnej.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Helenę Głowicką

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Intencje 1 lipca