13 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj świętujemy 13 Niedzielę Zwykłą. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nabożeństwo czerwcowe,  o godz.17.00 Msza Święta wieczorna. Zachęcamy do nabycia naszego parafialnego miesięcznika „Przemienienie”, w którym znajdziemy wiele cennych artykułów min. O Godzinie Wielkiego Miłosierdzia dla świata;  O odnowionej figurze św. Jana Nepomucena oraz fotorelacje z życia naszej parafii. Miesięcznik dostępny jest przed kościołem. Za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki nagrody otrzymują: Małgorzata Urbańczyk, Konrad Laskoś, Stanisława Sałaciak, Agnieszka Zając, Piotr Matyja. Gratulujemy wygranej. Po nagrody prosimy zgłaszać się do zakrystii.

Wtorek (28 czerwiec) wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika

Środa (29 czerwiec) ­­-  Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w tym dniu będziemy odprawiać w następującym porządku: 6.30, 8.00, 9.30, 18.00 w kaplicach w Grzechyni  i w Dolnym Makowie – o godz. 16.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Św. a w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W pierwszy piątek o 16.00 Msza Święta.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w parafii w pierwszy piątek od godz. 9.00 w Grzechyni (ks. Proboszcz) i Maków Centrum (ks. Darek).  Maków Dolny oraz Białka (ks. Józef) w sobotę od godz. 9.00 W sobotę po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Pragniemy poinformować, że w okresie wakacyjnym w czwartki o godz.15.15 w kaplicy św. Jana
Pawła II nie będzie Mszy św.

5. Czciciele Najdroższej Krwi Chrystusa zapraszają wszystkich na rekolekcje: „Miłosierdzie Boże przez Krew Chrystusa”, które rozpoczną się w sobotę (2 lipca) o godz. 8.00 w Sali „Stodoła”. Rekolekcje poprowadzi ks. Daniel Mokwa.

6. W dniach 6-7 lipca (środa i czwartek) odbędzie się Peregrynacja Symboli ŚDM w naszym dekanacie. Program Peregrynacji symboli dostępny w gablocie oraz stroni internetowej.

7. W ramach Budżetu Obywatelskiego Małopolski zgłoszony został projekt utworzenia trasy rowerowej brzegiem Skawy i Skawicy. Proponowana trasa obejmować będzie: Zawoję, Skawicę, Białkę, Maków Podhalański i Suchą Beskidzką. Głosy poparcia można oddać na stronie internetowej: www.bo.malopolska.pl lub stronie Gminy Maków Podhalański oraz korespondencyjnie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach, na stronie Urzędu Miasta, jak również w mediach społecznościowych.

8. Istnieje możliwość udziału w spotkaniach z papieżem Franciszkiem podczas ŚDM. Osoby niezarejestrowane w systemie ŚDM mogą dokonać zapisu w naszej parafii, która bezpłatnie przekaże darmowe karty wejściowe na spotkanie. Karty umożliwią wejście do konkretnego sektora na sobotnie czuwanie, jak i na niedzielną Eucharystię. Zapisy w parafii trwają  do 8 lipca.

† † †

+ Marka Koniecznego (lat 45), Stanisława Czaję (lat 62)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.