13 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj świętujemy 13 Niedzielę Zwykłą. Jest to równocześnie I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.30 zmianka tajemnic różańcowych. Na Mszy św. o godz. 13.00 udzielimy sakramentu chrztu św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Kalendarz liturgiczny

Poniedziałek (3 lipiec) Święto św. Tomasza Apostoła

Wtorek (4lipiec) ­­-  Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie – Święto

Czwartek (6 lipiec)Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

Sobota (8 lipiec)Wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek (6 lipiec) po Koronce do Bożego Miłosierdzia odprawimy Mszę św. w kaplicy św. Jana Pawła II w intencji powołań kapłańskich. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Św. a w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W pierwszy piątek o 16.00 Msza Święta. W piątek (7 lipca) od godz. 9.00 ks. Proboszcz i ks. Bogusław odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

4. Gorąco zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Góralskiej na Jasną Górę. Grupa Makowska dołącza się we wtorek 25 lipca. Opiekunem grupy w tym roku jest ks. Dariusz. Koszt: dorośli 70 zł, młodzież do 15 r. życia 60. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

5. Rodzina i Przyjaciele P. Małgorzaty Sikory składają serdeczne podziękowanie za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na protezę nogi dla poszkodowanej w wypadku. Zebrano
11.942 zł. i 120 euro.

6. Komisariat Policji w Makowie Podhalańskim zwraca się z prośbą o przekazanie informacji, które pomogą ustalić właściciela zagubionych pieniędzy w dniu 30 maja 2017 ok. godz. 19.30 w jednym ze sklepów sieciowych w Białce. Przypomina również o zakazie parkowania wzdłuż ul. Kościelnej w Makowie Podhalańskim.