13. Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy  13 niedzielę zwykłą, jest to pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 zmiana tajemnic różańca świętego. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna.  O godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

wtorek (3  lipca) – wspomnienie św. Tomasza, Apostoła

środa (4  lipca) – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitarnej w Krakowie

piątek (6  lipca) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od 6:30 do 8:00 i od 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza Święta przy głównym ołtarzu. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9:00 a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00. W sobotę o godz.. 18:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny a po niej nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W czwartek po Koronce do Bożego Miłosierdzia Msza Święta w Kaplicy św. Jana Pawła II o powołania i zmiana tajemnic różańca dla grupy modlącej się o powołania.

4. W każdą sobotę zapaszmy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

5. Gorąco zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Góralskiej na Jasną Górę. Grupa Makowska dołącza się we środę 25 lipca. Opiekunem grupy w tym roku jest ks. Marek. Koszt: dorośli 70 zł, młodzież do 15 r. życia 60 zł . Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Prosimy o przyjęcie na nocleg pielgrzymów z wtorku  na środę (24-25 lipiec). Pielgrzymi przybędą do Makowa ok. godz.19.00.

6. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga zaprasza na bezpłatne porady prawne dla seniorów w wieku 60+, w ramach projektu Fundacji Dzieła Kolpinga w Polsce. Informacje o poradach można uzyskać w Siedzibie Domu Seniora w Makowie Podhalańskim ul. Kolejowa 11 w każdy czwartek w godzinach dopołudniowych.

7. Straż z Dolnego Makowa zaprasza na otwarte spotkanie organizacyjne Strażackiego Koła Gospodyń w niedziele 8 lipca  o godz. 16:00 w remizie OSP Dolny Maków.