13. Niedziela Zwykła

Przeżywamy dzisiaj 13 Niedziele Zwykłą. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 nabożeństwo czerwcowe i wieczorna Msza Święta.  Przed Sanktuarium członkowie Stowarzyszenia Patriotyczne Beskidy zbierają podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. Aby zebrane podpisy były ważne potrzebny jest numer PESEL.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Środa ( 3 lipca) –  święto św. Tomasza, apostoła

Czwartek (4 lipca) – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitarnej w Krakowie

Sobota (6 lipca) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00 i od 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza Święta przy głównym Ołtarzu. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9:00, a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00. W sobotę o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny  a po niej Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.  W czwartek po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:10 w Kaplicy św. Jana Pawła II Msza Święta w intencji kapłanów i o powołania. Po Mszy Świętej zmianka tajemnic różańca świętego dla róż modlących się o powołania i za dusze w czyśćcu cierpiące.

4.  Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach  od 08.03.2020 do 14.03.2020. Koszt pielgrzymki 600 dolarów + 1400 zł od osoby. Program i zapisy w kancelarii parafialnej przy zapisie pierwsza wplata 200 dolarów.

5.  Wójt Gminy Zawoja zaprasza wszystkich Gości i Mieszkańców Gminy na Charytatywny Mecz dla 3-letniego niewidomego Filipka. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Babiogórskiego centrum Sportu w Zawoi w niedziele 7 lipca o godz. 16:00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej Zawoi.

† † †

+ Marka Trzopa(lat 52), + Mariana Szczęśniaka(lat 85)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci