14. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 14. niedzielę zwykłą. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka różańcowa, o godz. 13.00 uroczysty chrzest święty, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Przed Sanktuarium trwa kwesta na pomoc w zorganizowaniu turnusu rekolekcyjno-rehabilitacyjno-wypoczynkowego dla osób niepełnosprawnych z powiatu suskiego. Następna niedziela, 10 lipca, to druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na remont schodów.

Poniedziałek, 4 lipca – rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie,

Środa, 6 lipca wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Patronalne święto chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych,

Piątek, 8 lipcawspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

3. W niedzielę za tydzień Msza Święta na roczki dzieci o godz. 13.00.

4. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na parafialną pielgrzymkę „Religijnym szlakiem na Północy Włoch”, która odbędzie się w dniach 16-24 września br. W programie m.in. Trydent, Bergamo, Mediolan, Turyn, Genua, Portofino, Werona, Wenecja. Koszt 2890 zł. Przy zapisie należy wpłacić 500 zł zaliczki. Dokładny program umieszczony jest w gablocie ogłoszeń.

5. W okresie tegorocznych wakacji Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania
Problemów Alkoholowych we współpracy z Biblioteką Miejską w Makowie
Podhalańskim realizować będzie program „Bezpieczne wakacje. Zdrowy styl
życia wolny od alkoholu”. Zapraszamy dzieci, młodzież a także całe rodziny do udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, które odbywać się będą na Orliku w Białce, Orliku w Makowie Podhalańskim, w Domu Kultury w Makowie Podhalańskim
oraz Wiejskich Świetlicach w Białce, Grzechyni, Juszczynie, Wieprzcu i Żarnówce

6. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Makowskiej zaprasza mieszkańców i gości na Letni Piknik na Makowskiej, w pięknym otoczeniu – Makowska Góra – polana za pomnikiem, który odbędzie się w dniach 9 i 10 lipca 2022 / sobota od 14.00, niedziela od 12.00. Stowarzyszenie zapewnia leżaki, napoje, grill, ciasta i atrakcje dla dzieci. W razie opadów deszczu piknik odbędzie się w kolejny weekend. Szczegóły na plakatach.

7. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 1.900 zł. Bóg zapłać.