14. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 14. niedzielę zwykłą. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 13.00 roczki dzieci i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00. Z racji drugiej niedzieli miesiąca dzisiejsza składka jest przeznaczona na prace inwestycyjne w naszej parafii.

– wtorek, 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,

środa, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

czwartek, 13 lipca – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

– sobota, 15 lipca – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

3. W czwartek, 13 lipca, o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać pierwszą i drugą część Różańca Świętego. O godz. 18.00 uroczysta Msza Święta a po Niej trzecia część Różańca i procesja wokół Sanktuarium z figurą Matki Bożej Fatimskiej. W tym miesiącu o asystę na procesji prosimy Czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusa.

4. W tym miesiącu będzie można składać deklaracje dysponenta / (opiekuna) grobu w poniedziałki 17. i 31. lipca od godz. 15.30 do 17.30 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca.

5. Na remont schodów i malowanie groty złożono ofiary w wysokości 1.500 zł. Bóg zapłać! Wywieźliśmy kolejnych 6 kontenerów śmieci za kwotę 5.100 zł.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Franciszkę Kryjak (92 lata) i + Romana Ruskiewicza (66 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci