Przejdź do treści

14. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 14. niedzielę zwykłą i wspomnienie bł. Rodziny Ulmów. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka różańcowa dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 13.00 Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o godz. 17.00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy Świętej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek, 8 lipca – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana,  

– czwartek, 11 lipca – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy,

piątek, 12 lipca – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,

– sobota, 13 lipca – wspomnienieświętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

3. W środę, 10 lipca, o godz. 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski, którym rozpoczynamy przygotowanie do 50. rocznicy koronacji łaskami słynącego Obrazu Matki Bożej Makowskiej.

4. W sobotę, 13 lipca, odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać dwie części Różańca. O godz. 18.00 odprawimy uroczystą Mszę Świętą a po Niej trzecią część Różańca i procesję z figurą MB Fatimskiej. O obsługę procesji prosimy Czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusa.

5. W przyszłą niedzielę, 14 lipca, o godz. 13.00, będziemy świętować roczki dzieci. Młodych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej. Będzie to również druga niedziela miesiąca dlatego składka przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w naszej parafii.

6. W ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo”, dzisiaj od godz. 14.00, organizatorzy zapraszają na stadion „Halniaka” w Makowie, na Święto Rodziny połączone ze zbiórką charytatywną na rzecz OREW-u w Juszczynie. Szczegóły na plakatach.

7. Na remont schodów i prace inwestycyjne w naszej parafii złożono 2.500 zł. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Zbigniewa Jasiewicza (75 lat)

Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci

Załączniki

Skip to content