14 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 14 Niedzielę Zwykłą. Jest to druga niedziela miesiąca – składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. O godz. 13.00 Msza Święta na „Roczki” dzieci.  O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Wtorek (11 lipiec) – Święto św. Benedykta, Opata, patrona Europy

Środa (12 lipiec) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika

Czwartek (13 lipiec ) wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Sobota (15 lipiec ) – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła

3. W czwartek (13 lipca) zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Naszą modlitwę rozpoczniemy od godz. 16.00 modlitwą różańcową (dwie części różańca). O godz. 17.00 odbędzie się koncert pieśni Maryjnych. O godz. 18.00 Msza św. po której odmówimy III cz. Różańca św. Następnie procesja Maryjna, hołd oddany Matce Bożej i zasłonięcie obrazu Matki Bożej Makowskiej. Od godz. 17.00 możliwość nabycia świec procesyjnych. Intencje na Mszę św. zbiorową przyjmujemy w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej, a w czwartek od godz. 16.00.

4. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Góralską na Jasną Górę. Pielgrzymi wyruszają z Makowa 25 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Koszt pielgrzymki: dorośli 70 zł, dzieci do 15 r. życia: 60 zł.

5. W kancelarii można nabyć Pismo Święte Nowego Testamentu ( duże litery ), oraz Modlitewnik Fatimski.

†  †  †

+Ryszarda Błachuta (lat 69); + Jakuba Biskupa ( lat 10)

Wieczne odpoczywanie racz mi dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.